Zurich – Young Boys İddaa Tahmini! (18 Temmuz)

eren-gokce

Geçtiğimiz sezonu 4. sırada tamamlayan Zurich sancılı bir hazırlık dönemi geçirdi. Dimitri Oberlin ve Nico Elvedi gibi geleceğin yıldızları olarak görülen iki isim takımdan usulca ayrıldı. Kaleci Da Costa’da takımdan ayrıldı. Elle tutulacak tek isim olarak Cabral transfer edildi ki Cabral son 6 ayda resmi bir maçta oynayamadı. Urs Meier ve yönetim arasındaki ipler geçen sene fazla ses yükselmeden gerilmişti fakat şimdi daha sezon başlamadan neredeyse her basın organında yer almaya başladı. Mevcut kadronun iki önemli ismi ayrıldı, yerine ise neredeyse transfer yapılmadı. Başkan geçen sene gelen başarının tatlılığına kanmış gibi gözüküyor şu an için. Meier de bundan şikayetçi. Zurich sezon hazırlığında oynadığı tüm hazırlık karşılaşmalarını kazansa da takımda bir huzursuzluk olduğu gün yüzüne çıktı. Transfer yapmaları şart.

Young Boys ise son haftalarda tecrübesizliğinin kurbanına giderek şampiyonluğu Basel’e hediye etmişti. Hediye etmişti diyorum çünkü futbolcular bile şampiyon olabileceklerine inanmayınca olmayacak yerlerde yapılan hatalar takımı 2. sırada bıraktı. Transfer döneminde iç transferde Burki kiralık süresini doldurdu ve takımadan ayrıldı. Zarate ile sözleşme yenilenmedi ki buna şaşırdığımı söyleyebilirim. Diğer yandan geçtiğimiz seneyi kiralık geçiren Costenzo ve Gonzalez takıma tekrar katıldı. İki oyuncu da geçtiğimiz sene takımlarında iyi performans göstermişti. En önemli iki transfer ise Benfica’da geldi. Sulejmani ve Benito’yu takımlarına kattılar. Hem de sudan ucuza aldılar ve transfer dersi verdiler. Uli Forte’nin öğrencileri bu sene de adlarından fazlasıyla bahsettirebilirler.

Young Boys hazırlık dönemini Zurich’e oranla daha sağlıklı geçirdi. En azından kafaları biraz daha rahattı. Nokta iki transferle psikolojik olarak lige rakiplerinin önünde başlıyorlar. Tek eksikleri savunmada yaptıkları kritik hatalar. İlk maçta daha temkinli olacaklardır fakat Zurich hücum hattı onları zorlayabilir. Ana tercihim karşılıklı gollerden yana olacak. Diğer tercihim ise yüksek orandan Young Boys galibiyeti.

Tahmin: KG Var (1.40)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın