Zaragoza – Valencia Maç Analizi! (2 Ekim)

fersu-yahyabeyogluZaragoza geçen sezon ligin orta-alt takımlarından biriydi ve düşme potasına daha yakınlardı genelde. Bu sezon da takımdan ayrılanlara ve yapılan hamlelere baktığımızda onlar adına pek bir şey değişmeyeceğini ön görmek zor değil. Gidenler; Linhart-Bayreuth, Henry-Pau Orthez, Tomas-Manresa, Sastre-Valencia, Diener-C.Di Orlando, Swing-Limburg. Gelenler; Kraljevic-Zadar, Holt-Andorra, Gecevicius-TED. Takımda bir eksik yok.

Valencia geçtiğimiz sezon yakaladığı mücize performansı sezon içerisinde sürdürememişti şampiyonluk yarışından düşmüştü. Bu sezonda ellerinde çok kaliteli bir kadro var ve yine zirvenin en önemli adaylarından biriler. Gidenler; Stefansson-KR/ISL, Lucic-Bayern Munich, Hamilton-Nets, Peterson-H.Jerusalem. Gelenler; Bryant-Bayern Munich, Sastre-Zaragoza, Thomas-Malaga, Oriola-Sevilla, Jankovic-Panathinaikos. Sastre’nin bu maçta oynaması beklenmiyor, onun dışında eksikleri yok.

Kadro kalitesi ve tecrübe anlamında Valencia çok ağır basıyor. Dubljevic, Diot, Vives ve San Emeterio gibi önemli isimlerin yanına yapılan bu değerli eklemelerle Zaragoza’yı rahat geçecek kapasitedeler. Sezonun ilk maçı olması nedeniyle biraz tutuk olabilirler ama yine 7.5 handikap rahat geçilir.

Tahmin: MS2 (-7.5)

İlginizi Çekebilir

Fransa – Belçika Maç Analizi! (18 Ağustos )

Eurobasket 2017 öncesi hazırlık maçları devam ediyor ve bugün Fransa ile Belçika takımları karşı karşıya ...

Bir Cevap Yazın

Kapat