Zaragoza – Real Betis Maç Analizi! (5 Şubat)

Ev sahibi şuanda 6 galibiyette ve Liga Endesa’nın alt sıralarından kurutulmaya çalışıyorlar. Son 5 maçlarından sadece 1 galibiyet çıkarabildiler ve acil olarak toparlanmazlarsa kendilerini birden bire düşme potasında bulabilirler. Ortalama 79 sayı atarken potalarında 81 sayı görüyorlar. Holt takımdan ayrıldı ve Norel’in sakatlığı devam ediyor. Jelovac, Benzing, Gecevicius üçlüsü bu maçta takımlarını ayakta tutmaya çalışacaklar.

Betis 7 galibiyetle 11.sırada ve play-off potasının sadece 1 galibiyet gerisindeler. Koç Tabak’ın ekibi 3 maçlık güzel bir galibiyet serisi yakalamıştı Aralık’ın son haftalarında ancak yeni yıl onlara yaramadı ve son 3 maçlarını da kaybettiler. Takımın önemli isimlerinden Lockett’ın durumu maç saatinde belli olacak. Stojanovski ve Mahalbasic koç Tabak’ın bu maçtaki en önemli kozları olacaklar. Ligde ortalama 76 sayı atarken potalarında da 84 sayı görüyorlar.

Savunmada problem yaşayan ve genelde 80 sayının üzerinde yiyen 2 denk takımın mücadelesinde maç sonucu oynamak biraz riskli. Temponun zaman zaman en üst seviyeye çıkacağını düşündüğüm bu maçta bol skor da bekliyorum.

Tahmin: ÜST (160.5)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın