Zaragoza – Murcia Maç Analizi! (22 Ekim)

fersu-yahyabeyogluZaragoza bu sezonun zayıf halkalarından biri Liga Endesa’da. Sezona da kötü bir giriş yaptılar ve 4 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildiler. Aslında geçen hafta Sevilla deplasmanında iyi bir mücadele sergilediler ve son ana kadar maçın içinde kaldılar. Ama savunmadaki problemleri onlara yine problem oldu. İlk iki maçta savunmayı daha iyi yapıp atmada problem yaşıyorlardı son iki maçta ise minumum 75 sayı yediler rakiplerinden ki son maçta bu 87 idi. Ortalama 75 sayı atıp potalarında da 78 sayı görüyorlar. Yeni Zelandalı uzun Fotu şuanda takımın herşeyi. Eski TED’li Gecevicius da burada tekrar kendini buldu, iyi bir performans sergiliyor. Benzing ve Jelovac da destek kuvvet olarak güvenilir isimler.

Bu sezon da play-off yarışı içerisinde olacak Arjantinli sihirbaz Campazzo’nun takımı Murcia sezona hedef maçlarını kazanarak 2/4 ile başladı. Kaybettikleri maçlar Vitoria ve Madrid deplasmanlarıydı ki son maçta Real’e de baya direndiler, 93-86 yenildiler. Eurocup’da ise grubun bir diğer güçlü ismi Bayern’e deplasmanda 92-84 yenilmekten kurtulamadılar. Benite ve Campazzo takımın en etkili isimleri. Tecrübeli uzun Faverani de pota altındaki en önemli silahları. Endesa’da 78 sayı atıp 76 sayı yiyorlar, Eurocup’da ise ortalama 85 sayı atıp potalarında da 85 sayı görüyorlar.

Zaragoza son maçlarda hücum performansını arttıran ikiden fazla oyuncudan çift haneli katkı alabilen bir takım oldu. Onların problemi savunmada. Murcia da yüksek tempoyu seven guardları ile kullandıkları atış sayısını arttırıp atarak maç kazanmaya çalışan bir takım. Tabi bunu yaparlarken rakiplerinin de hücum potansiyellerini bir kaç kademe yukarı taşıyorlar. Bu maçta da benzer bir senaya göreceğiz, 160 sayılar civarında bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.

Tahmin: Üst (153.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın