Zalgiris – Maccabi Tel Aviv Maç Analizi! (28 Ekim)

fersu-yahyabeyogluZalgris Euroleague’in en sert ve disiplinli takımlarından biri. Fenerbahçe maçını izlemeyen biri için skor aldatıcı gelebilir. Çünkü son çeyrekte Sloukas ve Vesely maça ağırlığını koyana kadar Euroleague finalisti temsilcimiz ile kafa kafaya oynadılar hem de Ülker Arena’da. Kendi sahalarında hücumda çok daha akıcı oynayabiliyorlar ve tempoyu yükseltebiliyorlar ki savunma da sertlik dozajını arttırıyorlar. Westermann ve Motum şuanda takımın en değerli isimleri. Pangos ile birlikte sahada olduğu zaman Fransız guardın etkisi daha da artıyor. Bu arada her ne kadar şimdiye kadar gömediysek de aslında yüksek tempoya çok uygun bir takım Zalgris, sonuçta Litvanya ekolünden bahsediyoruz.

Kağıt üzerinde kurduğu harika kadroya rağmen sezona kötü bir başlangıç yapan ve koç Edelstein ile yolları ayırarak yardımcısı Hadar’ı göreve getiren Maccabi son maçta temsilcimiz Galatasaray’ı geçmiş olsa da hiç olumlu sinyaller vermedi. Evet Weems ve Goudelock liderliğinde hücumda çok rahat sayı buluyorlar ama savunmada hakikaten kötü durumdalar. Zaten temsilcimiz Galatasaray ile körler sağırlar biribirlerini ağırları oynadılar son maçta. Zirbes ve Iverson ile pota altında önemli bir güce sahipler ama atletizm eksiklikleri var, Rudd beklenen katkıyı veremedi şuana kadar. Miller’ı arıyorlar.

Evet Zalgris evinde iyi savunma yapıyor ama Maccabi’nin üst düzey hücum potansiyelini bir noktaya kadar durdurabileceklerdir ve kazanabilmek için onların da tempoya ayak uydurup ortalamalları olan 74 sayıyı 80 sayılara çekmeleri gerekecek çünkü Maccabi’yi 80 sayının altında tutabilmeleri hiç kolay değil. Hal böyle olunca 161 baremi bence rahatlıkla geçilecektir bu maçta.

Tahmin: Üst (161.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın

Kapat