Yunanistan – Türkiye Maç Analizi! (23 Haziran)

giray-ozkanRio Olimpiyatlarına katılmak için elem grubunda mücadele edecek olan A Milli basketbol takımımız hazırlık maçında Yunanistan’a konuk oluyor. Yunanistan bu sene milli kadroda sakatlığı süren Pritentezis ve kariyerini sona erdiren Diamantidis ile Nikos Zisis ve Vassilis Spanoulis olmayacak.Ancak sezonu ABC’de en değerli oyuncu olarak bitiren Giannis Bourousis,Bucks’ın önemli gelecek umudu Giannis Antetokounmpo kadroya seçildi.Resmi bir hazırlık maçı oynamadan karşımıza çıkacaklar.

2 gün önce rahat bir maçla Filipinler’i yenen milli takımımızda özellikle 4 numara pozisyonunda bir sorun gözüküyor.Çek Cumhuriyeti ve Filipinler maçı umut verse de İtalya ve Çin maçlarında savunmamız iyi değildi.Ancak kadronun tam haline play-off finali oynayan isimlerinde P.tesi eklenmesi ile ulaştık.

Yunanistan’da oyunu senelerce yönlendiren kısalar Dimantidis ve Spanoulis yok. Uzunları Bourosis ile oyunu yönlendiremeye çalışacaklar.Bu noktada ne kadar başarılı olduğunu Laboral’de gösteren uzun oyunun kaderini çizecektir.İlk devre handikapının ve baremin aşılacağını düşünüyorum.

Tahmin: IY 1 (-4.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın