Yunanistan – Türkiye Maç Analizi! (20 Ağustos)

giray-ozkanDünya Basketbol Şampiyonası yaklaşırken bu şampiyonada oynayacak ülke milli ekipleri hazırlıklarına devam ediyor. Bu şampiyonada oynayacak ülkemiz milli takımı ise Atina’da Yunanistan ile karşı karşıya geliyor.

Yunanistan ekol olarak sert ve kontrollü basketbolu benimseyen tarzını bu hazırlık döneminde de gösteriyor. Oynadığı 6 hazırlık maçında potasında ortalama 75.66 sayı gördüler. Özellikle Fransa ve Litvanya gibi tempo basketbolu oynayan ekiplere karşı zorlandılar. Zayıf Yeni Zelanda ve vasat Slovenya dışında 75 sayınının üzerine çıkamadılar. Yine de artan bir skor potansiyelleri mevcut.

Bizim milli takımımız ise hazırlık döneminde en büyük sorunu hücumda yaşıyor. Oynanan 6 hazırlık maçının sadece birinde 70 sayı üzerine çıkabildik. 6 hazırlık maçında sayı ortalamamız 65 oldu. Oyunun belli dönemlerinde rakibi yakalasak bile sayı serisi elde edemiyor oluşumuz dikkat çekici.

Yunanistan sahasında oynanacak maçın favorisi. Benim öncelikli bahisim ise gerek Yunanistan ekolünün sert yapısı, gerekse bizim skor sıkıntımız nedeniyle alt olacak. Ayrıca MS 1 denenebilir.

Tahmin: 146.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın