Yunanistan – Belçika Maç Analizi! (12 Eylül)

giray-ozkanEurobasket organizasyonunda C grubunu yenilgisiz bitiren Yunanistan, D grubunun 3 galibiyetli 4.sü Belçika ile karşılaşıyor. Yunanistan turnuvanın ilk turunda maç kaybetmedi.Vasat zorlukta sayılabilecek bir grupta Slovenya,Hırvastistan gibi önemli ekipler ile Makedonya ve Hollanda’yı yendiler.Grup aşamasında en çok katkıyı Spaoulis ve Printezis ikilisi verdi.Takım halinde iyi top paylaştıkları ve savunmada sertliklerini sürdürülebilir kıldıkları istatistiklerden okunabiliyor.Skor anlamında da şampiyonanın grup aşamasında ilk 5 içinde yer aldılar.

Belçika D grubunu Letonya ve Çek Cumhuriyeti gibi 3 galibiyetle bitirdi.Ancak 3lü averaj ile 4. Sırada yer buldular.Takımın en önemli özelliği savunma istikrarı ve vasat top paylaşımı.İlk turda Litvanya’ya tek mağlubiyetlerini yaşattılar.Avrupanın önde gelen liglerinde oynayan oyuncuları Van Rossom,Lojeski ve Tabu takımın skor yükünü çekiyor.

İki takım bundan yaklaşık 1 ay önce karşılaşmış ve Belçika eksik Yunanistan’ı 64-59 yenmişti.Belçika kadrosunda Yunanistan milli takımının oyuncularını iyi tanıyan Lojeski gibi bir avantaj var.Dirençleri ile 13 sayılık bir fark yemeyeceklerini düşünüyorum.Üst diğer tercihim.

Tahmin: MS 2 (+12.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın