Yunanistan (B) – Türkiye (B) İddaa Tahmini! (14 Haziran)

giray-ozkanEurobasket Women 2015 organizasyonunda 3. ve en kritik maçımız. Kaybedersek elenme korkumuz olabilir. İlk 2 maç genelinde takımın iyi savunma yapmak için hücumdan vaz geçtiğini gördük. Işıl ve Birsel gibi kaliteli kısalarımız olmasına rağmen takımın hücum temposu ve skoru düşük kaldı ve bu nedenle dün mağlubiyet ile bitti. Bu durumda 3 uzunla maçlara başlamamızın da etkisi olduğunu düşünüyorum. Bugün Aziz Akkaya takımın parkedeki antrenörü olacak. Dün maçı yönettiği kısa sürede 3 kısayı denedi. Bu sistem ile oyuna başlarsa tempomuzu arttırabiliriz.

Yunanistan’ın çok kaliteli oyun kurucuları ya da tecrübeli uzunları yok. En uzun oyuncuları 1997 doğumlu Fasoula. Zoi Dimitrakou, Styliani Kaltsidou ve Artemis Spanou’da takımda ön planda. Polonya’ya 59, İtalya’ya 51 sayı atabildiler. Onlar içinde kritik bir karşılaşma. Ancak 2 galibiyetleri ile bizden iyi durumdalar.

23 Mayıs’ta yani yaklaşık 1 ay önce Yunanistan ile bir hazırlık maçı yapıp 64-60 kazandık. Özellikle de son periyotta rakibe karşı tempo yapıp 21 sayı attık. Kötü bir turnuva başlangıcı yapmış olsakta mevcut oyuncu kalitemiz rakipten daha iyi durumda. Benim ilk tercihim üst. Alternatifim ise MS 1 olacak.

Tahmin: 113.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın