Yokohama Marinos – Kawasaki Maç Analizi! (7 Mart)

Geçen sezon ligi 51 puanla 7. sırada bitiren Yokohama’da köklü değişiklikler yaşandı. Higuchi’nin ayrılmasından sonra teknik direktörlük arayışına giren ekip takımın başına en son Fransa U21 takımını çalıştıran Mombaerts’i getirdi. Geçen sezon mücadele verdikleri kadrolarını büyük ölçüde korudular. Takımdan ayrılan tek önemli eksik Ogura. Açıkçası Ogura’da geçen sezon, kilit bir oyuncu rolünde değildi. Takıma genç oyuncular transfer eden Mombaerts, bombayı Sao Paulo’nın 21’lik yıldızı Ademilson’u kiralayarak patlatmıştı.

Kawasaki ise geçen sezon ligi 55 puan ile 6. sırada bitirdi. Teknik direktör Kazama ile yola devam kararı alan ekip, takımın tecrübeli isimlerinden Jeci, Nakazawa ve bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Inamoto ile yolları ayırmıştı. Takımdan ayrılan diğer isimler ise Tanaka ve Sugiyama’ydı. Özellikle Tanaka ve Jeci’nin takımdan ayrılmasının Kawasaki’yi olumsuz etkileyebileceğini düşünüyorum. Yinede kayıpların yanında kadrolarına Elsinho, Funayama, Sugimoto, Hashimoto ve Kakuda gibi önemli isimleri dahil ettiler.

İlk maçlar, temkinli olmakta yarar var. Ayrıca karşılaşmanın zorluğu da yüksek fakat Yokohoma’nın yıllardır gelen geleneği bozmayacağını ve ligde Kawasaki’ye evinde 7-8 yıllık aradan sonra yenileceğini düşünmüyorum. Tercihim ev sahibi yenilmezden yana. İdeal ve sürpriz kuponlara ise önerim 2.20 gibi güzel bir orandan ev sahibi galibiyeti.

Tahmin: ÇS 1-X (1.30)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın