Yeşilgiresun Belediyesi – Tofaş Maç Analizi! (7 Ocak)

Koç Trifunovic liderliğinde genç isimlerle beraber Yeşilgiresun çok güzel işlere imza attı şuana kadar. 6 galibiyetle ve averajla şuanda 8.sıradalar, play-off resminin içindeler. Ama son maçlarda Ledo’nun sakatlığının ve Mahalbasic’in takımdan ayrılmasının da etkisiyle sadece 1 galibiyet alabildiler. Özellikle geçen hafta Balıkesir deplasmanında aldıkları mağlubiyet kritikti, hedef maçlarından biriydi. Ivanov’un takıma geri dönmesi ve Murphy’nin maç ve maç ısınmaya başlaması ile bu maçta da ateşli taraftarları eşliğinde direneceklerdir. Okben, formu yükselen Armstead ve istikrar abidesi Gill yine koç Trifunovic’in en önemli silahları olacak.

Tofaş ligin en keyifli basketbol oynayan takımlarından biri. Şuanda 6 galibiyetle rakipleri gibi averajla 9.sıradalar, play-off grubunun takibindeler. Son maçlarda da hayli formdalar, 3’te 3 ile geliyorlar bu maça. TED, Uşak ve İBB gibi hedef rakiplerini geçmeyi başardılar. Copeland takıma ısınmaya başladı ki Roberts’ın sakatlık nedeniyle takımdan ayrılmasının ardından artık takımın daimi oyuncusu oldu. Mejia takımın lideri, genç Micic ve tecrübeli uzun Ivanov’da takımın diğer önemli isimleri. Ivanov ailesi için bu maçın önemi bir ayrı olacak tabiki.

Daha formda olan ve daha terübeli isimlerden kurulu olan Tofaş bu maçta favori gibi görünse de Yeşilgiresun da dinamik isimleri ve ateşli taraftarı eşliğinde son ana kadar maçın içinde olacaktır. Bu zorlu maçtan her türlü sonuç çıkabilir ama Ivanov’un gelişiyle eksiklerini tamamlayan Yeşilgiresun’un kendi sahasında kritik bir galibiyete imza atacağını düşünüyorum.

Tahmin: ML 1 (2.30)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın