Yeşilgiresun Belediye – Gaziantep Maç Analizi! (8 Ekim)

unver-erturkSezon öncesi mali sıkıntılar yüzünden kadro kurmakta zorlanan bir başka takım Yeşilgiresun Belediye bu karmaşadan en iyi şekilde kurtulup iyi sayılabilecek bir takım kurdu. Efes’in genç yetenekleri u20 Milli takımımızın oyuncuları Emircan ve Okben, Darüşşafaka’nın gelecek vadeden 96’lı oyuncusu Doğuş Özdemiroğlu ve geçtiğimiz sezon guard pozisyonunda yaşadığı sorunlar ile Beşiktaş’ta süre alıp parlayan Enes Berkay Taşkıran’ı kiraladılar. Genç oyuncuların yanına Malcolm Ray Armstead, Ricky Ledo, Rasid Mahalbasic ve Anthony Gill ile 4 yabancı oyuncu alan Giresun, İnanç Koç gibi bir tecrübe ile rotasyonu tamamladı. Patlamaya hazır birçok oyuncuyu kadrolarında bulundurmaları onlar için bu sezon büyük bir avantaj olabilir. Hazırlık kampında tempolu oyun ile çok zevkli karşılaşmalar oynadılar. Basketbol Süper Ligi’nde genç kadro ile büyük takımlara karşı zorlanacaklardır fakat iyi bir takım olabilirlerse yıllardır patlama beklenen genç yeteneklerimiz ve yapılan yabancı transferleri ile Play-Off’ları zorlayabileceklerine inanıyorum.
Her geçen sene ligde 1 sıra yükselen Antep geçtiğimiz sene Play-Off’lara kalmayı başarmıştı. Yaz dönemini belki de TED Kolejliler ile birlikte en zor şartlarda geçiren Gaziantep kapatılmanın eşiğinden döndü. Sponsor desteğinin çekilmesinin ardından Gaziantep Belediyesi’nin desteği ile takım kapatılmaktan kurtarıldı. Koç Dedas bu sezonda takımın başında yer alacak. Geçtiğimiz sezondan Balazic, Ruzic , Rautins, Altan ve Erden Erol’u kadrolarında tutan Antep, takımın direksiyonu Calloway’i İstanbul Belediye’ye kaptırmasının ardından guard pozisyonu için Will Cherry ile anlaştı. Gaziantep’in belki de bu sezon en tehlikeli bölgesi 2 numara pozisyonu olacak. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan Rautins’i kadroda tutan Antep bu pozisyona birde geçtiğimiz sezon İBB ile büyük işler yapan Denmon’a kattı. Denmon’da aynı Rautins gibi ne zaman ne yapacağı belli olmayan inanılmaz bir patlama gücüne sahip bir oyuncu. Rautins’e göre şut tercihlerinde daha mantıklı davranması onu 1 adım öne çıkarıyor. Geçtiğimiz sezon birçok kez onu 1 numarada da izlemiştik. Cherry’nin alternatifinin olmaması onu guard pozisyonunda da izlememize neden olabilir. Türk Telekom’da geçtiğimiz sene iyi işler çıkaran Haislib 4 numaraya yapılan iyi bir transfer oldu. Dış atış tehdidinin bulunması takımın 3 numara pozisyonunda Altan’ın süre aldığı dakikalarda dış atış tehdidi açığını kapatabilir. Giresun Belediye’den tanıdığımız İvanov takımın bir başka transferi. Hem 4 hem de 5 numarada oynayabilmesi dar rotasyonlu Antep takımında Koç Dedas’ın joker oyuncu olarak kullanabileceği bir oyuncu olacağını gösteriyor.
Yeşilgiresun’un geçtiğimiz sezon en büyük itici gücü taraftarı olmuştu. Bu sezonda aynı atmosferi yaratacaklardır. İki takımda hazırlık kampında yüksek tempolu maçlar oynadı. Sezonun ilk karşılaşmasının da keyifli geçeceğini düşünüyorum. Öncelik ÜST.

Tercih : 155.5 ÜST

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın