Yakın Doğu Üniversitesi (K) – Canik (K) Maç Analizi! (24 Aralık)

Yakın Doğu Üniversitesi üst üste 2 mağlubiyet aldıktan sonra tekrardan bir galibiyet serisi yaparak son 2 maçını da kazandı. Bu sezon iddialı bir kadroları bulunuyor ve gösterdikleri performans ile Play-Off’larda yer alacak gibiler. Ligimizde en fazla serbest atış çizgisine giden takımlar arasındalar ve kötü yüzde ile atmıyorlar. Geniş bir rotasyonları bulunuyor ve ilk 5 oyuncularından ciddi katkı alıyorlar. Quantira , Courtney Vandersloot ve Angelica Robinson’dan iyi katkı alıyorlar. Eurocup’da gruplarını 6/6 yaparak tamamladılar ve son 16’ya kaldılar.
Samsun Canik Belediye çok kötü bir sezon geçirmeye devam ediyor. Ligde 9 karşılaşmada yalnızca 2 galibiyetleri bulunuyor. Geçtiğimiz hafta Botaş’ı tam 23 sayı fark ile geriye düştükleri karşılaşmada yenerek büyük bir sürpriz yaptılar. Ligin en dar rotasyonlu takımları arasındalar. Murphy, Bablika ve Couliba takımın sayı yükünü çekiyorlar.

Formda Yakın Doğu Üniversitesi bu karşılaşmayı kazanacaktır. Fakat açılan 20.5 sayılık handikabın fazla olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz hafta büyük bir geri dönüşe imza atan Canik handikapta kalacaktır. MS 2.

Tahmin : MS 2 (+20.5)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (28 Mayıs)

Bu harika serinin son maçına geldik. Bu seneki iki Konferans Finali’de 7. maça gidiyor ve …

Bir Cevap Yazın