Yakın Doğu Üniversitesi (B) – Orduspor (B) Maç Analizi! (30 Ocak)

unver-erturkYakın Doğu Üniversitesi ilk 7 maçında 4 galibiyet aldıktan sonra oynadığı son 9 maçı kaybetti.Ligde kalmak için transferde hareketli olan Kıbrıs ekibi Sırp guard Ana Dabovic ile olan sözleşmesii tek taraflı feshetti.Şebnem Kimyacıoğlu dışında Belaruslu pivot Yelena Leuchanka ile anlaştılar.Tiffany Hayes,Alyssa Thomas ve Kelsey Bone dışında skora ciddi katkı veren bir isim yok.Lindsey Whalen ile büyük ölçüde anlaştılar.Maç başına ortalama 69.94 sayı atıp,77.88 sayı potalarında görüyorlar.

Orduspor 5 maç üst üste kaybettikten sonra sahasında Beşiktaş’ı yenmişti.Geçtiğimiz hafta sahalarında İstanbul Üniversitesi’ne mağlup oldular.Ligin en dar rotasyonlu takımlarından birisi durumundalar.6 kişilik rotasyonlarına Clarissa Dos Santos’u kattılar.Tijana Krivacevic son maçlarda çok etkili.Tierra uffin-Pratt ve Elin Eldebrink oyundan çıkmadan 40 dakika sahada kalıyorlar.Maç başına ortalama 74.94 sayı atıp,83.38 sayı potalarında görüyorlar.

Orduspor hızlı tempo ile oynayan savunma zafiyetleri çok fazla olan bir takım.Oynadıkları maçlarda oyunun temposunu belirliyorlar.Bu karşılaşmada en mantıklı tercih ÜST seçeneği diye düşünüyorum.

Tahmin: Üst (147.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın