Yakın Doğu Üni. (B) – Beşiktaş (B) Maç Analizi! (2 Kasım)

unver-erturkBeşiktaş Bayan Basketbol Takımı lige 2/0 yaparak başladıktan sonra hafta içi Eurocup’ta zayıf rakibi Spartag Vidnoje’yi 76-66 mağlup ederek moral buldu. Rahat galibiyet almalarına rağmen yine ribaundlarda problem yaşadılar. Tam 10 hücum ribaundu verdiler. Cappie Pondexter takımın lideri ve büyük sayı yükünü çeken oyuncu durumunda. Luka Ivankovic ve Natasha Grishaeva pota altında verilen hücum ribaundları dışında çok iyi işler yapıyorlar. Takım olarak serbest atış çizgisinin gerisinden iyi atıyorlar.

Ev sahibi Yakım Doğu Üniversite’si ilk maçından galibiyet ile ayrıldıktan sonra geçen hafta Galatasaray deplasmanında 3 periyot kafa kafa oynadığı maçta son periyotta direnemedi ve 85-74 mağlubiyet aldı. Alyssa Thomas ve Tiffany Hayes 2 maçta 47 sayı ortalama ile oynadılar. Çok az top kaybı yapıyorlar ve ribaundlarda problem yaşamıyorlar.

Beşiktaş çok fazla efor harcamadan kazansada hafta içi bir Eurocup maçı oynadı. İstikrarlı oyuncu sadece Pondexter durumunda. Daha iyi kadroya sahip olan ve 4-5 pozisyonunun çok formda olduğu Yakın Doğu Üniversitesi’nin maça hızlı başlayacağını düşünüyorum.

Tahmin: İY 1 (-3.5h)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın