Washington – Utah Jazz Maç Analizi! (19 Şubat)

black-mambaWashington sakatlıkların da etkisiyle iyi bir sezon geçirmiyor. Bir türlü istikrarı yakalayıp seri galibiyetler alamadılar. 8.sıradaki Charlotte’un 4 galibiyet arkasında Doğu’da 10.sırada bulunuyorlar. Bugün Utah ile oynayacakları maçın ardından yarın Detroit ile daha sonra da Miami ile iki önemli maç oynayacaklar . Playoff açısından direk rakipleri olan bu takımlarla oynayacakları maçlar cok önemli. Gary Neal sakatlığı nedeniyle oynamayacak.

Utah Jazz All Star öncesi iyi bir çıkış yakaladı ve art arda aldığı 7 galibiyetle Batı’da 7.sıraya yerleşti. Son maçta New Orleans’a kaybettiler. Bu sezon Playoff için kararlı gözüküyorlar. İyi bir savunma takımı olduklarını söyleyebiliriz. Hayward ve Favors hücumda , Gobert de özellikle savunmada takımın liderleri konumunda.

Washington’un seri galibiyetlerle önündeki rakipleriyle farkı azaltması gerekiyor. Oynayacakları iki önemli maç öncesi bugün de kazanıp o maçlara hasarsız gitmek isteyeceklerdir. All Star arası sonrası Playoff potasının altından gelen takımlar için galibiyetle başlayıp seri yakalamak önemlidir. Washington’un kazanarak başlayacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (+1.5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın