Washington – San Antonio Maç Analizi! (5 Kasım)

necaWashington ile San Antonıo karşılaşacak.İlk 2 maçını kazandıktan sonra iç sahada New York’a kaybeden Waashıngton’da skoru sadece 2 kişi üstlenmesi sıkıntı yaşatmıştı.Diğer kenar oyuncularından hiç katkı alamayan Was buna rağmen 110 sayı da üretmişti o maçta.John Wall ve Beal takımın hücumlarını belirleyen kişiler.

San Antonıo ise ilk maçını kaybettikten sonra kalan 3 maçını kazandı.Kazandıkları maçlarda rakiplerini düşük skorda tutmasını bildiler.Zaten savunma yapmaya’da mecbur diyebiliriz.Çünkü yıllardan beri kemik kadrosu ile yola devam ediyorlar ancak takım artık yaşlandı.Üst üste oynanan maçlarda oyuncular sendeliyor.Bu deplasman da Popovich‘in öğrencileri istediği takdirde oyun onlara gelecektir.

Was sayı atmasına rağmen 2 oyuncunun duraksaması yada gününde olmaması takımı sıkıntıya sokar.Spurs ise yaşlanmış kadrosuna rağmen istediklerini yapabilir ilk yarıdan fişi de çekeceklerdir.

Tahmin ; İY 2 (-1,5h)

ender-soyLige iyi bir başlangıç yaparak ilk iki maçını kazanan ardından sahasında New York’a yenilerek ilk mağlubiyetini gören Wizards evinde San Antonio’yu ağırlıyor. Paul Pierce, Will Bynum ve Seraphin takımdan ayrılırken yerlerine Gary Neal, Drew Gooden Ish Smith ve Alan Anderson geldi. Anderson sakat ve bu maçta yok. Washington Beal ve Wall önderliğinde tempolu maçlar oynamaya devam ediyor. Ancak pota altında eksik kalan rotasyonları takımın en büyük eksiği durumunda. Nene tek başına yetemiyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda şampiyonluk adaylarından olan San Antonio sezona Thunder mağlubiyetliyle başladı ama daha sonra 3 maçını farklı kazanarak ritmini buldu. Geçen seneye göre kemik kadroyu korudular. Korumakla kalmayıp Portland’tan Aldridge ve İndiana’dan David West’i kadroya katarak Duncan’nın yanına korkulacak bir uzun rotasyonu oluşturdular. Ray McCallum, Belinelli, Baynes, cory Joseph takımdan ayrılan isimlerdi. Takımda eksik oyuncu bulunmuyor.

Sezona iyi başlamış bu iki ekibin karşılaşmasında yıldızlarına önemli takviyeler yapan ve pota altında rakibine göre daha iyi uzunlara sahip olan San Antonio’nun sahadan en az 4 sayı farkla galip ayrılacağını düşünüyorum

TAHMİN ; MS 2 (-3.5) 1.70

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın