Washington Mystic (B) – Los Angeles Sparks (B) Maç Analizi! (21 Mayıs)

necaWnba’de gecenin en güvendiğim karşılaşması. İlk maçını kaybeden Washington sahasında Sparks’ı konuk edecek. Washington takımının maçlarını izlediğim de şunu gördüm tamamen bir kolej takımı havaları var ve düzensiz oynamaktalar. Hill 2 maç sonunda takımın skorunu üstlenen ismiydi. Ancak Hill hiç bir zaman direkt skorer olmadı yani bu sezon başlangıcı iyi oldu diyebiliriz.

Sparks ise ilk maçında Seattle’ı rahat geçti. Yıldızlarla dolu Sparks’ın kadrosundan değinmek istiyorum. Candrece Parker ilk maçta 34 sayı kaydetti Abd Milli takımın en iyi 2. skorer oyuncu. Ana Dabovic Sırbistan milli takımının direkt skoreri. Toliver yıllardır Avrupa deneyimi olan ve Slovakya milli takımının direkt skoreri.Ann Wauters Belçika milli takımın en önemli uzun oyuncu. Keza ülkemizde AGÜ forması giyen Chelsea Gray. Birde bunlara Abd milli takımı pivotu Ogwunıke’yi eklemek lazım.

Washington ilk 2 maçta hiç de iyi bir görüntü çizmedi ve savunmada ciddi hataların yanında savunma ribaundlarını toplayamadılar. Sparks’ın bu sezon kurduğu kadro tamamen şampiyonluk adına isimler olarak çok iyi kalitede oyunculara sahipler. Bu oyuncuların temel özelliği şutlarının yüzdeli olması.Ayrıca Washington’un kadrosunda rotasyon olarak 2 oyuncu bulunurken Sparks ta aynı pozisyon için 3 – 4 oyuncu bulunmakta. Sparks günün en ideal tercihi. Sparks’ın sadece kadrosuna bakarak bile 2 vermek lazım. Deplasman ekibine  güvenelim ve oynayalım.

Tahmin : MS 2 (-6.5) 2/2 (-3.5 -6.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın