Vitoria – Gran Canaria Maç Analizi! (31 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluKoç Reneses’in takımı ilk maçta hayli kötü bir yüzdeyle oynamış ve deplasmanda kaybetmişti. İkinci maçta ise kendi sahalarında beklendiği gibi toparlandılar ve sezon boyu izlediğimiz bildiğimiz Gran Canaria gibi oynadılar. Yay gerisinden 13/28 oynadıkları gibi ribaundlarda da Laboral’i ezdiler. Özellikle rakibe çok az ikinci şans sayısı vermemeleri kafa kafaya giden maçta belirleyici oldu. Oliver’in sadece 16 dakika sahada kaldığı maçta 15 sayı atarak inanılmaz verimli olması ve skorun 7 oyuncu arasında dağılması galibiyetin temel nedeniydi. Koç Reneses tüm oyuncularının etinden sütünden faydalanmayı başardı. Seeley’nin başladığını Baez bitirdi, Dominikli oyuncu son çeyrekte ağırlığını koyan isim oldu.

Laboral ilk maçın aksine Gran Canaria’nın temposuna ayak uydurmayı tercih etti, savunmayı ikinci plana attı. Aslında Adams ile bu tempoya ayak uydurmakta sorun yaşamadılar ama James’in standart performansının gerisinde kalması, Bertans’ın savunma zaafları ve Bourousis dışında ribaundlarda etkili olamamaları onları galibiyetten uzaklaştırdı. 16/31 gibi çok iyi yüzdeyle 3 sayı attıkları bir maçta pota altında etkisiz kalmaları da maçın en önemli detayıydı, sadece 12/30 ile oynadılar. Benchten skor katkısı alamadılar, rakiplerinin aksine skor dağılımı 3 oayuncu, Adams, Hanga, Bourousis arasında kaldı.

Laboral ve koç Perasovic ilk maçı kendi sahalarında kazanırken çok daha iyi savunma yapmışlardı. Elbette Gran Canaria da bundan bağımsız kötü şutlar atmıştı ve o savunma galibiyeti getirdi. Bu maçta da öncelikleri rakibi durdurmak ve tempoyu zaman zaman düşürmek, kontrol etmek olacaktır. Bu sezon Laboral’in sahasında 2 maç oynadılar ve ilkinde 144 sayı çıkarken Cuma oynanan son maçta da 157 sayı çıktı. Savunma yapmayı bilen böyle maç kazabilen Laboral’in sahasında oynanacak bu tamam mı devam mı maçı için 171 bareminin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Tahmin: Alt (171.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın