Vitoria – Gran Canaria Maç Analizi! (23 Eylül)

fersu-yahyabeyogluYeni adıyla Baskonia Vitoria koç Perasovic’in temsilcimiz Anadolu Efes ile anlaşmasının ardından koç Alonso’yu göreve getirdiler. Kadroda da köklü değişikliklere gittiler. Geçen sene Euroleague’de F4 yapan takımın temel taşları James, Adams ve Bourousis ayrıldılar. Yerlerine de 3 önemli takviye yaptılar ve Larkin, Beabouis, Bargnani üçlüsünü kadroya kattılar. Ancak bu isimlerden Beabouis ve Bargnani bu maçta forma giyemeyecekler sakatlıklarından dolayı, Larkin’in ise yeni iyileşti ve durumu maç saatinde netleşecek. Yani bu maça baya zayıf bir kadroyla çıkacaklar.

Gran Canaria da koçunu değiştirdi. Duayen koç Reneses’in ayrılmasının ardından göreve Casimiro’yu getirdiler ve onlar da Baskonia gibi kadroda önemli bir kan kaybı yaşarken rakiplerinin aksine gidenlerin yerini tam olarak doldurduklarını söyleyemeyiz. Pangos, Omic, Newley ve Seeley en önemli kayıpları oldu. Gelenler ise Hendrix, O’Neale, McCalebb ve Planinic oldu. McCalebb hazırlık maçlarında çok formdaydı ve geçen sezon beyin ameliyatı geçiren keskin nişancı Kuric de hayli iyi durumda. Takım olarak hazırlık maçlarında iyi bir performans sergilediler.

Süper Kupanın ilk maçında Baskonia’nın eksik kadrosuna karşı daha hazır durumda olan Gran Canaria’nın maçın sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceğini düşünüyorum. Hatta oranı arttırmak isteyenler 2’den 2’yi de değerlendirebilirler.

Tahmin: MS2 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın