Vitoria – Barcelona Maç Analizi! (21 Aralık)

Vitoria kentinin takımı Baskonia koç Alonso liderliğinde yaşanan sakatlıklara rağmen iyi bir sezon geçiriyor. Euroleague’de 8 galibiyetle 6.sıradalar ve play-off’un en güçlü adaylarından biri konumundalar. 3 maçtır kazanıyorlar ve bu sezon kendi sahalarında oynadıkları 6 maçtan 5’ini kazanmayı başardılar. Larkin,Beabouis, Shengelia üçlüsü şimdiye kadar iyi iş çıkarıyorlar. Sakatlığı devam eden Bargnani’nin yokluğunda da genç Alman Voigtman ön plana çıktı. Bu arada yeni transfer 40 yaşındaki Arjantinli Prigioni’nin de bu maçta süre alması beleniyor. Hücumda takım olarak sorun yaşamıyorlar ve özellikle kendi sahalarında zaman zaman sertleştirdikleri savunmaları ile de rakiplerini hayli zor duruma sokabiliyorlar.

Sezona adeta lanetlenmiş gibi başlayan ve sakatlıklardan yeni yeni yakasını kurtarmayı başaran Barcelona şuana kadar idare etti diyebiliriz. Euroleague’de 5 galibiyetle 9.sıradalar. Ancak iyileşen oyuncuların tam olarak randıman verememesi nedeniyle sıkıntıları halen devam ediyor, 2 maçtır kazanamıyorlar. Bu sezon Euroleague’de oynadıkları 7 deplasman maçından 5’ini kaybettiler. Rice dışında hücumda istikrarlı bir isim yok, ciddi problemler yaşıyorlar üretim konusunda. Tecrübeli skorer Navarro’nun dönmüş olması ve Koponen’in biraz olsun ritim bulmaya başlaması şuanda tek teselli bulabildikleri noktalar.

Bu sezon kendini bulamayan ve deplasmanlarda hayli zorlanan Barcelona’nın her maç üstüne koymaya devam eden ve ateşli taraftarı ile beraber evinde kaybetmesi hayli zor olan Baskonia karşısında ayakta kalması zor görünüyor. Baskonia’ya açılan handikapsız galibiyet baremi hayli değerli.

Tahmin: ML1 (1.55)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (24 Mayıs)

Boston Celtics sahasındaki 2 maçıda rahat kazanarak 2-0 öne geçmişti. Ancak deplasmandaki 2 maçı kaybetti. …

Bir Cevap Yazın