Villeurbanne – Strasbourg Maç Analizi! (9 Haziran)

fersu-yahyabeyogluAsvel seride 2-0 geride ve bu maçı kazanmaları gerekiyor. Geriye kalan 2 maçta da görük ki sezon boyu olduğu gibi sadece savunma yaparak Strasbourg’u geçme şansları yok. Son maçta yay gerisinden sadece %25 ile oynamaları ve yaptıkları 20 top kaybı onların hücum performansını hayli aşağı çekmişti sadece 61 sayı atabilmişlerdi. Tabi bunda takımın skorerleri Kahudi, Ware ve Andersen’in toplamda sadece 20 sayıda kalmaları da büyük etkendi.

Strasbourg ne kadar dengeli bir takım olduğunu ve rakibine göre tarzını değiştirip kazanabileceğini bu seride bir kez daha gösterdi. İlk maçta 80 sayı buldular ve kazandılar, iknci maçta da sertliğe sertlikle cevap verip savunma dozajını yukarı çektile ve yine kazandılar. Collins’in hiç skor üretemediği bir maçta Beaubois’nun gününde olması, 20 sayı atması ve Leloup’un benchten gelerek x-faktör olması onları galibiyete taşıdı. Bu arada yay gerisinden 10/23 gibi hayli iyi bir yüzdeyle oynadılar ve attıkları 73 sayının 30’unu da buradan buldular.

İki takımın da önemli silahları ikinci maçta suskundu, normal şartlarda Collins ve Kahudi’nin skora katkı verdiği bir maçta 144 sayının geçilmesinin zor olmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle 3.maçta önerim üst olacak, Asvel tüm silahlarını kullanacaktır ve atarak da Strasbourg’a direnmek isteyecektir.

Tahmin: Üst (144.5)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın