Villeurbanne – Monaco Maç Analizi! (29 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluKoç Jackson’ın öğrencileri sezonun güzel süprizlerinden birine imza atmaya çok yakınlar, seride 2-1 öne geçtiler ve kendi sahalarındaki bu maçı kazanıp adlarını finale yazdırabilirler. Son maçta yine üst düzey savunmaları ile Monaco’yu durdurmayı ve kazanmayı başardılar, tam 58 sayıda tuttular normal sezonda ortalama 80 sayı ile oynayan rakiplerini. Ware, Lighty ve Watkins’in sorumluluk alarak hücumda devreye girmeleri, Andersen ve Kahudi’nin sessiz olduğu maçı kazanmalarını sağladı. Ayrıca Kahudi ve Watkins ile ribaundlarda sağladıkları üstünlük Monaco’nun tempo bulmasını engelledi ve skor potansiyellerini aşağı çekti.

Monaco hücumda kontak kapattı adeta bu maçta. Villeurbanne’ın sert savunması karşısında yıldızları Shuler’in 2/11 saha içi isabeti ile oynaması onları yıkan temel etkendi. Uter’in pota altında tek başına bulduğu 21 sayı yeterli olmadı. Gladyr ise sakat olan ve forma giyemeyen Ouattara’nın yerini doldurmaya çalışsa da bunda çok başarılı olamadı. Onun yokluğu Monaco hücumlarını ciddi derecede sekteye uğrattı ve bu maçta da işleri hayli zor olacak. Ribaundlarda da ciddi bir problemleri var, takımın bu maçtaki en ribaunçu isminin 1.83’lük Cooper olduğunu söylemem sanırım yeterli olacak sıkıntılı durumu anlatmamda.

Ev sahibi yakaladığı bu avantajı kaybetmemek adına mutlaka burada kazanmak isteyecektir. Ancak Monaco eksikte olsa kolay pes etmez, direnecektir. Bu nedenle galibiyet bahislerinden uzak durmak bence çok doğru. Bunun yerine daha garanti olan toplam skora yönelmek olacak. Çünkü Asvel savunması ile yine ön plana çıkacak ve Ouattara’dan yoksun Monaco’nun 70 sayıyı geçebileceğini düşünmüyorum. Alt seçeneği göz kırpıyor.

Tahmin: Alt (140.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın