Villeurbanne – Monaco Maç Analizi! (27 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluAsvel ilk maçta Monaco’yu deplasmanda yenerek ev sahibi avantajını çalmayı başarmıştı. Son maçta da mücadeleyi bırakmadılar ama bu kez güçleri yetmedi Monaco’ya. Yaptıkları 15 top kaybı ve verdikleri 11 hücum ribaundu mağlubiyetin temel nedenlerindendi. Kahudi ve Andersen de hücumda yanlız kaldılar, üçüncü bir isimden çift haneli katkıyı bulamadılar.

Monaco ise bir süprize daha izin vermedi seriyi eşitlemeyi başardı 2.maçta. Shuler’in yay gerisinden 1/7 attığı bir maçı kazanmalarını yine savunmalarına borçlulardı. Özellikle çaldıkları 10 top ve buldukları hızlı hücum sayıları onları skorda önde tuttu. Bununla beraber takım olarak hücum ribaundlarında gösterdikleri agresiflik ve kazandıkları ikinci şans sayıları da kritikti. Gladyr x-faktör olarak sahneye çıktı Uter’in sadece 7 sayıda kaldığı maçta hücumu destekleyen isim oldu.

Asvel Monaco’yu deplasmanda yenmeyi başardı ve bu özgüvenle yakaladığı avantajı kendi sahasında da kazanarak devam ettirmek isteyecektir. Son ana kadar çekişmeli geçecek maçta bir adım önde olduklarını düşünüyorum. Direkt Asvel galibiyeti bence uygun seçim.

Tahmin: MS 1 (1.55)

İlginizi Çekebilir

Zalgiris Kaunas – Olympiakos Maç Analizi! (26 Nisan)

Zalgiris normal sezonu 6. sırada tamamlamıştı. Saha dezavantajına rağmen deplasmanda kazandıkları maç sayesinde bugün seriyi …

Bir Cevap Yazın