Villeurbanne – Chalon Saone Maç Analizi! (17 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluAsvel tecribeli oyunculara sahip olan ve ligin iyi savunma yapan takımlarından biri. Normal sezonda potalarında ortalama 69 sayıya izin verdiler ki serinin ilk maçında da Chalon gibi etkili bir hücum takımını da 65 sayıda tutmayı başardılar. Onları yay gerisinde sadece 4/28’de tutmaları maçın aslında kilit noktasıydı ki kendileri de buna karşılık 13/25 gibi harika bir isabet oranı ile oynadılar 3 sayı çizgisinin gerisinden. Bununla beraber ribaundlarda da ezici bir üstünlük kurdular, Kahudi ve Livio ikilisi toplamda Chalon’un aldığı ribaundların yarısı kadar ribaund almayı başardılar.

Chalon normal sezonu ortalama 87 sayı atarak tamamlamış bir takım ve hücum etmek onların temel ilkesi. Zaten normal sezonda da 77 sayının altında skor bulabildikleri her maçı kaybettiler. İlk maçta Asvel kısalarının etkili savunması özellikle Hazell’i devre dışı bıraktı. Amerikalı keskin nişancı maçı 1/8 üçlük isabeti ile tamamlamıştı. Roberson’nın takımını organize edememesi ve asist üzerinden çok sayı bulmaları artı Booker ile Lessort dışında takım olarak ribaundlarda Asvel’e ezilmeleri , Evtimov’un pota altında etkisiz kalması ilk maçı kötü bir şekilde kaybetmelerine neden oldu.

Koç Jackson ilk maçı deplasmanda kazanmanın özgüveni ile bu maçta da takımını savunma anlamında çok iyi hazırlamıştır ve Chalon’u durdurmanın 3 sayı savunmasından geçtiğini bir kez daha gösterdi. Ribaundlarda bir kez daha üstünlük kuracaklarını ve Chalon’un açık alandaki etkinliğini de kıracaklarını düşünüyorum. Bir kez daha skorun Chalon standartlarının altında olacağını düşünüyorum, bence barem yüksek.

Tahmin: Alt (162.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın