Varese – Trento 2009 Maç Analizi! (9 Kasım)

necaVarese takımı İtalya’da beğendiğim ender takımlardan. İçerde dışarda rakip kim olursa olsun kendi oyunlarını oynayıp ve rakibini de istedikleri gibi yönlendiriyorlar. Geniş kadro kalitesiyle beraber maçın son düdüğüne kadar oyundan kopmayıp, oyun planlarına sadık kalıyorlar. Ligde oynadıkları maçlar sonucununda maç başına buldukları sayı ortalaması 99. Çok iyi yabancı oyunculara sahipler ve fransız pota altı oyuncuları Diawara maç başına bulduğu 23 sayı ile takımın sayı yükünü çekiyor.

Trento Lega Basket’e bu sezon yükselmiş ekiplerden ve kadroları bu lige zayıf geldi. Kadrolarında bulundukları 11 kişinin 3’ü alt yapıdan; 18 yaşındaki genç basketbolcular maç içerisinde ciddi düşüşler yaşıyorlar. Takımda tek göze çarpan oyuncu Tony Mitchell NBA’de şansını deneyip Avrupa macerası yaşayan oyuncu kervanına katılanlardan.

Varese takımı bulacakları rahat sayılar ile maça ağırlığını koyacaktır. Trento’nun ise hücumda pasif kalarak maç içerisindeki sayı krizleri yaşayıp oyundan kopacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (-7.5h)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın