Valencia – Real Madrid Maç Analizi! (9 Haziran)

fersu-yahyabeyoglu

Valencia ilk iki maçta deplasmanda Real karşısında fazla bir direnç gösteremedi ve sonrasında kendi sahasında beklendiği gibi zor da olsa kazanmayı bildi Vives’in son saniye atışılyla. Bu arada son maçta Shurna’yı kaybettiler. Uzatmaya giden maçta galibiyetin temel anahtarı Ayon’u pota altında durdurmalarıydı. Meksikalı oyuncu 1/4 ile 4 sayıda kaldı. Bununla beraber işin hücum tarafını sezon boyunca gösterdikleri performansın aksine kısalara yaymayı başardılar. Lucic ve Sato’dan gelen 35 sayılık muazzam katkı onları hep maçın içinde tuttu.

Real ikinci maçta biraz daha zorlansa da kendi sahasında yine atarak kazanmayı başarmıştı. Ancak son maçta deplasmanda daha dişli daha sert bir Valencia buldular karşılarında. Özellikle pota altında üretmekte hayli zorlandılar. Rodriguez’in organizasyon kısmında yeterli performansı gösterememesi Ayon ve Reyes’in de oyuna girmesini engelledi. Rudy, Thompkins ve Llull ellerinden geleni yapıp skoru dengede tuttular ama son topta Vives’e engel olamadılar. İşlerin çok yolunda gitmediği bir maçta bile uzatmada bir şans topuyla kaybetti Real.

Her iki takım da bu maçta bildiğimiz beklediğimiz hücum performanslarına ulaşacaklardır ki Valencia’da x-faktörlerin de bir önceki maçta açılmış olması hücum silahlarını arttırmış durumda. İkinci maça benzer bir maç bekliyorum, yani yüksek tempo ve bol skora geri döneceğimizi düşünüyorum. Bu arada son maçta ilk yarının 47-45 bittiğini ama sonrasında takımların muazzam bir savunmayla ikinci yarıyı toplamda sadece 56 sayı ile geçirdiğini unutmamak lazım, ikinci yarıdaki bu savunma performanslarının bir daha ortaya koyulması iki takım adına da pek mümkün değil.

Tahmin: Üst (169.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın