Valencia – Real Madrid Maç Analizi! (7 Haziran)

fersu-yahyabeyogluValencia ilk maçın aksine ikinci maçta beklediğim şekilde direndi Real’e ki bunun da en büyük nedeni yay gerisinden yakaladıkları yüksek yüzdeydi, 10/19 ile oynadılar. Ama benchten gerekli katkıyı alamamaları onların galibiyete uzanmasını engelledi. Ribaundlarda rakiplerine sağladıkları üstünlük avantaj sağlamış olsa da hücumda organize olamamaları ve birebirler üzerinden sayıya gitmeye çalışmaları onları Real karşısında atarak kazanma konusunda geri plana itti. Tabi Real’i de duduramayınca bu şekilde atarak kazanamazsınız.

Real Madrid evindeki ilk maçı farklı kazandıktan sonra ikinci maç hücum gücü ile zorlanmasına rağmen kazanmayı bildi. Valencia yüksek yüzdeli attı ancak Real sezon boyunca olduğu gibi rakibinden daha çok atarak kazandı. Özellikle Reyes ve Carroll ile benchten gelen katkı çok değerli oldu bu galibiyette. Hücumda istediği tempoya çıkan ve Rodriguez’in liderliğinde asistler üzerinden bolca sayı bulan Real istediği gibi rahat bir maç oynadı. Ayon hücumdaki performansını rahatça sergilemeye devam ediyor çünkü Valencia’da onu zorlayabilecek atletik bir uzun yok.

Real belki seriyi bu maçta bitiremeyecek ama istediği gibi yüksek tempoda oynayacağını ve Valencia’nın da kendi seyircisi önünde bu tempoya ayak uyduracağını düşünüyorum. Bir kez daha Real Madrid maçında üst seçeneğine güveniyorum.

Tahmin: Üst (169.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın