Valencia – Lyon Villeurbanne Maç Analizi! (17 Aralık)

2 takım için de Eurocup’da tamam mı, devam mı maçı. İlk maçta rakibini 79-76 Lyon Villeurbanne bu maçı da kazanırsa bir üst tura çıkacak. Bir başka deyişle Valencia rakibini yenemezse Eurocup’a ilk turdan veda etmiş olacak. Yani bu maç öncesinde 2 tarafta da hedef var. Kesinlikle gazozuna oynanmayacağını belirtmek lazım.

Valencia enfes başladığı sezonda dönem dönem sakatlıkların da vermiş olduğu etkiyle kötü maçlar çıkardı. Ancak kötü oynadığı çoğu maçı da öyle veya böyle kazanmasını bildi. Son maçlarda da gördük ki tekrar sezon başındaki formunu yakalamış görünüyorlar. Ligde Pazar günü oynadıkları Murcia maçının ilk yarısını 53-35 önde kapattıktan sonra bu maçı düşünmeye başlamış olacaklar ki maç sonu skorborda baktıklarında sadece 3 farklı bir galibiyet aldıklarını gördüler. O yüzden bu maçın 2. yarısını bu maç için ölçü almamak gerek.

Lyon Villeurbanne ise sezon içerisinde daha ilk yarı bitmeden defalarca dalgalanmalar yaşadı. Önce sezona yerel kupada iyi başladılar, sonra ligde ve Eurocup’da felaket sonuçlar aldılar, daha sonrasında tekrar ivme kazanıp iyi performanslar sergilediler ve şimdide oynadıkları son 8 maç 6 mağlubiyet almış bir takım olarak karşımızdalar.

727 kodlu maçta genel olarak Fransız takımlarının her zaman sürprize açık sonuçlar aldığı kanısı hakim olsa da ben bu maçta Valencia’nın sürprize izin vereceğini sanmıyorum. Maç boyunca kontrolü eline alıp işini şansa bırakmak istemeyeceklerdir. Verilen barem ise çift haneli farkın hemen başlangıcı; yani maçı kazanmak için emniyet noktası. Bu yüzden MS 1 tercihi ilk yarıdan daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Tahmin: MS 1 (-11.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den İkili Kupon! (26 Mayıs)

İdeal 100 – Real Madrid – Liverpool MS X : 3.75 669 – Golden State Warriors …

Bir Cevap Yazın