Utah Jazz – Houston Rockets Maç Analizi! (24 Şubat)

black-mambaUtah yakaladığı seri galibiyetlerle Batı’da 7.sıraya kadar çıktıktan sonra üst üste 4 maçta 3 yenilgi alarak 9.sıraya geriledi. Savunmacı karakterlerini ortaya koyamadıkları maçlarda zorlanıyorlar. 2 gün önce Portland’dan 115 sayı yiyerek kaybettiler. Playoff yapmak istiyorlarsa bu tip maçlarda kendi tempolarını kabul ettirmeleri ve sert savunmadan taviz vermemeleri gerekiyor.

Houston Rockets kötü bir sezon geçiriyor , beklentilerin cok altında kaldılar. Geçen sene Batı finali oynayan takımdan eser yok. All Star sonrası onlardan da bir düzelme bekleniyordu. Phoenix maçında beklendiği gibi rahat kazandılar. Şu anda Playoff potasında son sırada 8. durumdalar. Harden ve arkadaşları Playoff dışı kalmak istemiyorsa artık daha ciddi oynamalı.

İki takım bu sezon iki kez karşılaştı ve içeride dışarıda Houston iki maçta da galip gelmeyi bildi. Playoff yolunda birbirine rakip görünen ikilinin mücadelesinin başa baş geçmesini bekliyorum. Bu yüzden en mantıklı tercih +5.5 ‘tan Houston tercihi gibi görünüyor.

Tahmin: MS 2 (+5.5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın