Utah Jazz – Chicago Bulls Maç Analizi! (2 Şubat)

fersu-yahyabeyogluEv sahibi Jazz son iki maçını kazandı ve formdalar. Favors ve Gobert bir çok takımın pota altında korkulu rüyası haline geldi daha şimdiden. Bunun yanında genç guard Hood da son maçta Bucks karşısında alınan galibiyetin mimarlarından biriydi. Hayward zaten bildiğimiz gibi herşeyi yapan adam olarak takımına çok iyi liderlik ediyor. Bu sezon kendi evlerinde oynadıkları 22 maçtan sadece 7 galibiyet çıkarabildiler ama artık bu gidişata bir dur demek istiyorlar ve Bulls maçı onlar için en doğru zamanlama olabilir.Hücumda şimdilik Burks’un eksikliğini fazla hissetmediler. Şubat’ın ortası gibi dönmesi bekleniyor.

Bulls son maçlarda bir istikrar yakalayamadı. Bir galibiyet bir mağlubiyet şeklinde nakış işleyerek bu maça kadar geldiler. Son 3 deplasman maçından da galibiyet çıkaramadılar. Noah’ın sezonun kapatmasının ardından Mirotic’in de sakatlanması pota altında iyice zayıfamalarına neden oldu. Hücumda tamamen Butler ve Gasol’ün eline bakar durumda kaldılar. Sağlıklı kalmayı başarsa da Rose eski günlerinden çok çok uzakta ve onu artık bir süper yıldız seviyesinde görmek büyük hata olur.

Jazz kendi seyircisi önünde artık istikrarı yakalamak istiyor ve formda pota altı oyuncuları ile dar Bulls pota altı rotasyonuna üstünlük kurarak galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: Ms1 (-2,5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın