Uşak Sportif – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

unver-erturkLigin ribaund lideri Uşak Sportif çeyrek final eşleşmesinin ilk maçında deplasmanda Fenerbahçe karşısında bu istatistiklerinde yine başarılı olsalar da 19 farklık bir mağlubiyet ile sahadan mağlup ayrıldılar. Khem Birch olağanüstü bir sezon geçiriyor ve birçok kulüp transfer için serinin bitmesini bekliyor. Birch’in tam 9 hücum ribaundu aldığı bir maçta(Takım olarak 15/Fenerbahçe sadece 5 hücum ribaundu) oluşan bu farkın tek açıklaması takım olarak %29 ile hücum etmeleriydi. Paul Harris’in etkili oyunu devam etse de özellikle D’Angele Harris’in 1/5 , Evaldes Kairys’in 0/4 ve Lee Watson’un 0/9 saha içi isabetiyle oynaması galibiyetin önündeki en büyük engellerdi.

Fenerbahçe Final4 sonrası çıktığı ilk maçta rahat bir galibiyet aldı. Vesely maçın başında hala finaldeki kaçan serbest atışların etkisinde gözükse de taraftarın desteği ile üst üste bulduğu sayılar ile moral buldu. Kostas Sloukas tam anlamıyla kendini bulmuş gözüküyor. Final4’da ki etkili oyununu sürdüren Yunan oyuncu guard bölgesinde ki Dixon’un açıklarını çok iyi kapatıyor. Antic 2.periyodun bir bölümünü tek başına domine ederek farkın açılmasında büyük rol oynamıştı.

Boyalı alanda iki takımda ligin en etkili uzunlarına sahip ve karşılaştıkları mücadelerde çok sert eşleşmeler izlemiştik. Bu karşılaşmada aynı şekilde geçecektir. Öncelik ALT olmalı.

Tahmin : Alt (160.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın