Uşak Sportif – Beşiktaş Maç Analizi! (5 Aralık)

unver-erturkTürkiye Basketbol Süper Ligi 9. Haftasında Muratbey Uşak Sportif sahasında Beşiktaş Sompo Japan’ı ağırlıyor.
Lige en iyi başlangıçlardan birini yapan Uşak 6 maçta 5 galibiyet aldıktan sonra geçtiğimiz hafta Pınar Karşıyaka deplasmanında bir ara 19 fark ile öne geçmesine rağmen Karşıyaka’nın sert savunmasına çarptı ve maçı son hücumda kendi oyuncusunun sakarlığına kaybetti.Maçın son 9 saniyesinde turnike sonucu çemberde dönüp girecek olan topu tiplemek isteyen Andre Harris takımının galibiyetini Karşıyaka’ya hediye etti.Dar rotasyonları olmalarına rağmen iyi maçlar çıkarıyorlar.Son maçlardaki hücum yüzdeleri çok yüksek.D’Angelo Harrison ‘un yokluğunda çok fazla top kaybı yapıyorlar.

Beşiktaş Yağızer Uluğ’un gelişinden sonra bir seri yapsada ligde oynadıkları 2,Eurocup’ta oynadıkları son 4 karşılaşmadan da mağlubiyet ile ayrıldılar.Son Eurocup’ta ki Paok maçında ilk yarıyı 14 fark ile önde bitirdikten sonra maçı uzatmalarda çok basit bir hata ile rakiplerine hediye ettiler.Lamont Hamilton yavaş yavaş ritim bulmaya başladı.D.J Seeley’in gönderildiğini ve Engin’in sezon başından beri vasat oyununu düşünürsek Nate Wolters’ın kötü değil normal oynadığı bile maçı kazanma şansları düşük.Nate neredeyse oyundan çıkmadan oynuyor ve yeni bir transfer yapılana kadar böyle devam edecek gibi.

Uşak’ın galibiyet serisi son maçta bozulmuştu.Sakatlığı sebebiyle son 4 maçı kaçıran Maciej Lampe Uşak’a götürüldü.Şiddetle galibiyete ihtiyacı olan Beşiktaş sahadan istediği sonucu alır.MS 2

Tahmin ; MS 2 (1,85)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın