Unics Kazan – Nizhny Novgorod Maç Analizi! (2 Ekim)

fersu-yahyabeyogluTekrar Euroleague sahnesine dönen aslında önemli takviyeler yaptı ve yıldız isimlerini de elde tutarak değerli bir kadro kurdu. Fakat hazırlık maçlarında gördük ki henüz takım olamamışlar, yol katetmeleri lazım. Gidenler; Milaknis-Zalgris, Likhodey-Khimki, Gubanov-Nizhny. Gelenler; Clarke-Arecibo, Antipov-Zenit, Voronov-L.Kuban. Evet henüz hazır değiller ama Langford, Colom, Parakhouski ve Kaimakoglou ile can yakacak bir takımlar.

Nizhny transfer döneminde belki çok güç kaybetti ama iki efektif guardı ve sert Rus oyuncuları, daha da önemlisi takım olabilme gelenekleri ile halen kolay lokma değiller. Gidenler; Baburin-Kuban, Antonov-CSKA, Mahalbasic-Yeşilgiresun, Khvostov-Kuban, Berzins-Zenit, Rudd-Maccabi, Maynor-Varese, Ivlev-Kuban. Kane, Boynton, Grigoryev, Gudumak, Gubanov ve Vene hafife alınmayacak oyuncular.

Sezonun ilk maçı olması ve Unics’in hazır olmamasının etkisiyle Nizhny’nin ilk yarı kaliteli guard ikilisi ile direneceğini düşünüyorum. Bu nedenle tercihim +6.5 handikapı kullanmak. Maçın sonraki bölümlerinde Unics derin kadrosu ile işin rengini değiştirebilir bu nedenle maç sonucu oynamayı riskli görüyorum açılan handikap açısından.

Tahmin: İY2 (+6.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın