Unics Kazan – Darüşşafaka Doğuş Maç Analizi! (25 Ekim)

unver-erturkUnics Kazan geçtiğimiz hafta Bamberg deplasmanında 2.periyodun başında yaptığı seri ile maçı eline almış son periyot Zizis’in etkili oyununa engel olamayıp 7 fark ile önde girdikleri son çeyreği 29-19 kaybederek kazanabilecekleri bir maçı yine son periyotta kaybetmişlerdi. Bu mağlubiyetler takımda illaki bir özgüven kaybı oluşturacaktır fakat alınan 2 mağlubiyette kazanabilecekleri karşılaşmalar olduğunu göz önüne alırsak Koç Pashutin özellikle Langford gibi zaman zaman raydan çıkan oyuncuları kontrol altına alabilirse hak ettikleri karşılaşmaları kazanabilirler. Latavious Williams boyalı alanda çok etkili oluyor. Joaquin Colom tecrübesi ile en kritik anlarda sorumluluk alarak iyi işler yapıyor. Langford kontrol edilmesi zor bir oyuncu olsa da kesinlikle takımın en büyük skor opsiyonu.

Darüşşafaka Doğuş, Kızılyıldız deplasmanında maçın sonunda şanslı bir galibiyet almış olsa da geçtiğimiz hafta sahasında Milano’ya karşı yine maçın sonunda Milano’nun maç bitti havasına girip yaptığı hatalar sonucu öne geçse de rakibin yüksek dış atış yüzdesine engel olamamış ve kaybetmişti. Hafta sonu Antep’i çok rahat bir oyunla geçse de Dacka’da hala soru işareti bir takım görüntüsünden çıkabilmiş değil. Birkan hala ritim bulamadı. 5 numarada kimin oynayacağını Koç Blatt dahil kimse tahmin edemiyor. Wannamaker yavaş yavaş kıpırdanmaya başladı. James Anderson skora katkı verse de çok fazla top kullanıyor ve düşük yüzde ile oynuyor. Çok ciddi silahlara sahipler fakat oyunculardaki formsuzluk ve yanlış şut seçimleri kazanacakları maçları kaybetmelerine neden oluyor.

Kazan takımının her ne kadar Langford gibi zaman zaman yaydan çıkan bir oyuncusu olsa da vazgeçilmez isimlerinden biri olan Coty Clarke sakatlığı sebebiyle bu karşılaşmada oynayamayacak. Darüşşafaka’nın güçlü silahlarını iyi kullanıp geçen haftanın telafisini yapacaklarını düşünüyorum. MS 2

Tahmin: MS 2 (+2.5)

İlginizi Çekebilir

Kızılyıldız – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (22 Mart)

Kızılyıldız’ın Euroleague’de artık şansı kalmadı. 8 sıraya girmek için önlerindeki tüm maçları kazansalar ve Baskonia …

Bir Cevap Yazın