Türkiye – Yunanistan İddaa Tahmini! (15 Ağustos)

cagri-sertyeleserBasketbol da Milli takımlar düzeyinde derbi varsa herhalde bu maçtır. 2 komşu ülke avrupa şampiyonası öncesi karşı karşıya geliyor Abdi İpekçi de. Önce milli takımımızla başlayalım. Ergin Ataman yönetiminde geçen sene kimsenin beklemediği bir başarı sağlayıp Dünya Şampiyonasında çeyrek finale kadar yükselmişti. Zaten Ergin Ataman’ın dar kadrolarla mucizeler yaratabildiğini biliyoruz. Geçen sene ki kadroya göre önemli 2 fark var takımda. Öncelikle savunmanın direği Ömer Aşık sakatlığı nedeniyle takımla yer alamıyor. Bir başka değişiklik ise yabancı hakkımız Emir Preldzic yerine Bobby Dixon’u almak oldu. Dixon harika bir sene geçirdi KSK ile. Zaten Kerem Tunçeri’den beri yarayan bir kana olan Guard pozisyonuna iyi bir tercih. Fakat Dixon oyundayken sistem onun üzerine kurulmuş resmen. KSK da oynanan basketbolun aynısı oynanıyor. Hızlı hücümlar , ilk pasta üçlüğü düşünmek gibi. Zaten yaptığım 2 hazırlık maçında denediğimiz toplam 55 üçlükte bunun en büyük kanıtı.

Yunanistan ise geçen sene ki başarısızlığı unutturmak istiyor. Çok kolay gruptan nağmalup çıktıktan sonra 2. turda Sırbistan’dan ağır bir yenilgi alıp elenmişlerdi. Aslında çok iyi bir kadroya sahipler bireysel olarak bakıldığında. Bu senede aynı kadro ile geldiler. Ama çok büyük bir ekleme yaparak. Vassilis Spanoulis de bu sene kadroya katıldı. Geçen sene takımda olmayan saha içi liderine kavuştu Yunanlılar. Spanoulis’in liderliğinde diğer değerli oyuncularda kendini bulacaktır.

Maç yorumuma gelecek olursak , iki takım arasında çok büyük kalite farkı olduğunu düşünüyorum. Belki ilk 5 ler karşı karşıya getirildiğinde çok büyük fark olmasada , oyuncularda değiştikçe Milli takımımızın rotasyonu gerçekten iyi değil. Zaten Ergin Ataman da rotasyonu çok geniş bir şekilde kullanıp , takımında 5 oyuncularının süresini kısıtlıyor baya. Bu Yunanistan’ın bir kaç adım öne çıkmasını sağlayacaktır. Ben rahat bir galibiyet bekliyorum.

Tahmin: MS 2 (-4.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın