Türkiye – Rusya Maç Analizi! (31 Ağustos)

ploutosEURO 2016’da beklentilerin altında kalan millilerimizde kadroya Fatih Terim bir nevi neşter vurdu. Tabi bu vurulan neşterin nedeninin oyuncuların gösterdiği performansın yanı sıra prim mevzusunun da etkili olduğu konuşulsa da açıkçası bu konuya girmeye gerek olmadığı kanaatindeyim. Açıklanan kadroyu genel itibariyle beğendim. Bir kaç oyuncu tercihi dışında pek bir eleştirim olmaz. Kadroya çağrılmadığı için polemik yaratılan oyuncular arasında keşke olsa dediğim tek isim Arda Turan ama artık yapacak bir şey yok. Genç ve gelecek vaat eden bir çok isim var kadroda. Bu oyuncu grubunun ne yapacağı merak konusu ama bardağın dolu tarafında bakmakta yarar var.

Rusya’da da durum biraz bize benzer. Onlarda çok başarısız bir turnuva geçirdiler. Elemelerde Capello ile yola devam etseydiler belki bunu bile göremeyeceklerdi ama takımda bir değişikliğe ihtiyaç vardı. Her ne kadar Leonid Slutski elemelerde iyi iş çıkarsa da takımın başına Stanislav Cherchesov getirildi. Önemli diyebileceğimiz isimlere sahipler ama EURO 2016’da da gördük ki iyi bir takım görüntüsü çizmediler. Gol yollarında etkisizler. Bize göre daha tecrübeli bir kadroyla bugün Antalya’da olacaklar belki ama onlarda da bugün bir çok genç ismi izlememiz muhtemel.

Kadroları özellikle Rusya cephesinde beklemek yararlı olacaktır. Yinede ben gençlerimizin enerjisine güvenerek millilerimizin tarafında yer alacağım. Oran riske değer.

Tahmin: MS 1 (2.10)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın