Türkiye – Fransa Maç Analizi! (9 Temmuz)

unver-erturkOlimpiyat Elemeleri yarı final turunda, Canada’nın ardından grubu 2.sırada bitiren Milli takımımız karşı grubu lider bitiren Filipinler’deki elemelerin 1 numaralı şampiyonluk favorisi Fransa ile karşılaşıyor. A Milli Basketbol takımımız ilk karşılaşmada Canada’ya mağlup olduktan sonra gruptan çıkma maçında çok rahat geçmesi beklenen Senegal karşılaşmasında ecel terleri döktürdü. Canada maçındaki hücumdaki felaket yüzdemiz aynı şekilde Senegal karşısında da devam edince 66 sayıyı geçemedik. Cedi’nin sakatlığı ve Samet Geyik’in iyi enerjisine rağmen hücumda ki etkisizliği nedeniyle Koç Ergin Ataman Semih-Ömer ikilisini 4-5 pozisyonunda 25 dakikalara yakın oynatıyor. Kısalardan istenilen katkıyı bir türlü alamıyoruz. Bobby Dixon Canada karşısında 0/8 isabet ile oynadıktan sonra Senegal karşısında da maça felaket başlayıp son periyotta kendine gelip maçı 6/21 saha içi isabetiyle 23 sayıda bitirmişti.

Fransa ilk karşılaşmada herkesi şaşırtıp rahat geçmesi beklenen Filipinler mücadelesini zor kazanmıştı. Ardından grubun diğer zayıf rakibi Yeni Zelanda karşısında da çok zorlanan Vicent Collet’in öğrencileri aynı performanslarının daha kötüsünü yeni Zelanda karşısında sergilediler. Maçın periyodunuda geride bitirip son çeyreğe 10 fark ile geride girmelerine rağmen sahadan 7 fark ile galip ayrıldılar. Turnuva boyunca 2 karşılaşmada toplam 37 denemede sadece 8 dış isabet bulan Fransa takımının Yeni Zelanda karşısında ilk dış isabeti 3.çeyreğin ortasında gelmişti.

İki takımda turnuvada istedikleri performansı sergileyemedi. fakat kadro yapısı ve kalitesine bakarsak Fransa bizden çok çok üstün bir takım. Koç Ergin Ataman Senegal karşılaşmasından sonra ”Bu kadar kötü oynayınca, kimle oynarsan oyna zor olacaktı. Maçı ben kenarda izlerken ızdırap çektim! Eminim izleyenler de çekmiştir. Böyle oynarsak Fransa maçında şansımız olmaz.” şeklinde bir açıklama yapıp her şeyi özetlemişti. Hücumda Canada ve Senegal seviyesinde ki takımlara zorlanan Milli takımımızın Fransa karşısında hiç şansı olduğunu düşünmüyorum. Fransa takımı turnuvada ki 2 karşılaşmanın da ilk yarısına kötü başlamıştı. Bu karşılaşmaya daha konsantre başlarlar ve farkı açıp kazanırlar. Öncelik IY 2. Ardından 2/2.

Tahmin: IY 2 (-6.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın