Türkiye (B) – İtalya (B) İddaa Tahmini! (15 Haziran)

giray-ozkan

Eurobasket Women 2015’te ilk tur gruplarının son maçı. İtalya’nin 2 mağlubiyet 1 galibiyeti, bizim ise 2 galibiyet 1 mağlubiyetimiz mevcut. İtalya kısalarından skor arayan 3 sayılık isabetleri sayesinde skor bulan bir ekip. Hazırlık döneminde Macaristan ile 2 maç yaptılar ve 60 sayının üzerine çıktıkları maçta yendiler. Avustralya ve Romanya galibiyetleri de skoru ve tempoyu yukarıda tuttukları zaman geldi. Bu turnuvada ise Polonya’yı 65 sayının üzerine çıkıp yendiler. Ancak Belarus’a yenmeye güçleri yetmedi. Yunanistan maçında da skor bulamadılar. İstikrarsız ekibin en önemli skoreri Sottana. Sottana takımın önemli 2 kısasından biri ve diğer kısaları forvet Masciadri takımın dış şutundan sorumlu. Masciadri bu maça kadar %37 3 sayı yüzdesi ile oynadı. Takımın diğer skoreri Ress ise bir uzun için iyi olan asist kabiliyeti ile dikkat çekiyor.

Türkiye dün Yunanistan’ı ve ilk maçta Polonya’yı yenerken tempoyu yaptığında ne kadar fark yarattığını gösterdi. Sanders rakipler için caydırıcı bir pota altı savaşçısı. Nevriye de her zaman orta mesafe şutları ile tehlikeli oluyor. Takım genç oyunculardan gelen katkılar ile daha da farklı oynuyor. Tempoyu zaman zaman Cansu, Olcay ve Ayşe gibi kısaların oyuna girişi ile de arttırabiliyoruz. Skorun dağılıyor oluşu rakipler için sorun teşkil ediyor.

Türkiye Belarus’un Yunanistan’ı yenmesi halinde bu maçı kazanarak bir üst tura 1 galibiyet taşıyabilir. 17 sayıya kadar olan mağlubiyetlerde ise yukarıya galibiyet taşıyamıyoruz. Üstündeki fark zaten elenmemiz anlamında. Bu nedenle takımın kazanmak için oynayacağını ve kalitesini ortaya koyarak en azından 9 sayılık bir fark yapacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (-8.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın