Türkiye (B) – Çek Cumhuriyeti (B) İddaa Tahmini! (21 Haziran)

cagri-sertyeleserTürkiye grup liderliği maçına çıkıyor. Gerçekten harika bir 2.tur performansı sergiliyor potanın perileri. Önce Belarus sonra da Fransa gibi 2 büyük favori farklı geçtiler. Bunda tabi Ekrem Memnun’un harika savunma koçu olması ve bunu takımına adapte etmesi büyük etken. Benim gözümde Ekrem Memnun Avrupa’nın en koçu. Quanitra Holingsvorth’ten sonra devşirme oyuncu tercihinde Lara Sanders ne kadar doğru bir seçim görmüş oluyoruz. Sanders’ın en büyük destekçileri Kaptan Nevriye Yılmaz ve Işıl Alben.

Çekler 2. turda ilk maçta Belarus’u geçerken 2. maçta çok büyük bir süpriz yaşadılar ve Yunanistan’a kaybettiler. USK Praguhe oyuncusu Katerina Elhotova liderliğinde ilerliyorlar. Toplam 4 oyuncusunun çift haneli ortalamlara sahipler. Zaten 72 sayı gibi yüksek bir sayı ortalamaları var. Fakat 75 yemeleri de savunma da S.O.S verdiklerinin kanıtı konumunda.

Türkiye 2 maçı da kazanırken underdog olarak çıktı ve bu turda ilk defa bu kadar favori çıkıyorlar. Tabi burada bahis anlamında konuşuyorum. Çekler inatçı takımdır ve bir şekilde skor bulabilmektedirler. O yüzden +8,5 handikabın bu maç için çok olduğunu düşünüyorum. Kafaya kafaya gitmesini beklediğim bir maç kesinlikle.

Tahmin: MS 2 (+8.5)

giray-ozkanAvrupa Basketbol Şampiyonasında günün maçları potanın perileri ile başlıyor. Türkiye’nin karşısında bulunan takım grubun 5. Sırasında bulunan Çek Cumhuriyeti. Çekler turnuvanın genelinde 72.2 sayı ve 16.0 asist ortalaması ile vasat bir hücum performansı sergilerken, savunma anlamında kötü bir istatistik yakaladılar. Turnuvanın ilk turunda bizi yenen Belarus’u 2. Tur E grubunun ilk maçında geçtiler. Pasör uzunlara sahip olmaları avantajları. Ancak oyun kurucuları baskıda zorlanabiliyorlar. Bizim turnuva performansımız 2. Tur ile beraber ivme yakaladı. Son Fransa maçında alan savunması ile rakibi bozup yarım çeyrekte Fransa’ya 11 sayılık bir fark yaptık. Kısalarımız bir çok rakipten daha kaliteli. Uzun rotasyonunda Nevriye gibi bir markaya sahibiz.

Çekler turnuvanın ilk turunda Fransa’ya 75 sayı atabilirken, Fransa’ya karşı 70 sayıyı geçebilen tek takım oldular. Ancak savunmaları nedeniyle de Fransa’nın bu turnuva da yakaladığı en yüksek sayı olan 85 sayıyı yediler. Bizim gibi kendilerinden daha fazla silaha sahip olan ekip karşısında yenilmeleri normal sonuç.

Beni bir tek handikap korkutuyor olsa da periler havayı yakalamış bir halde. Yarım çeyrekte Fransa’ya 11 sayılık bir fark yapabilen bir ekibin Çekler’e de aynı tarifeyi uygulayacağını düşünüyorum. Bu nedenle MS 1 ve üst tercihlerim var.

Tahmin: MS 1 (-8.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın