Türk Telekom – Konyaspor Maç Analizi! (4 Ocak)

giray-ozkanTBL’nin skorer ekiplerinden Konyaspor Ankara deplasmanında Türk Telekom’a konuk olacak. Türk Telekom ligin çok sayı yiyen ekiplerinden biri. Maç başına 80.54 sayı yiyorlar. Asist ortalamaları 17,5 ile Darüşşafaka Doğuşla beraber ligin en iyi asist yapan 3. takımı durumundalar. Son maçlarında Eskişehir Basket’e 88-79 yenildiler. Skor yüklerini Josh Carter, Ben Mc Cauley ve antrenör değişikliğinden sonra daha skorer bir yapıya bürünen Milovan Rakovic çekiyor.

Konyaspor ise ligin sayı istatistik lideri Troy De Vries sakat değilken ligin en skorer 2-3 takımından biri durumundaydı. Son 5 maçta De Vries yokluğunda 80 sayıya ulaşamadılar. Ancak son BJK maçında rakibinin de tempoyu sevmesi nedeniyle 79 sayı attılar. Troy De Vries bu maçta kadroda yer alacak. Blok ortalaması 3.75 ile ligin bu istatistikte 4.sü konumundalar. Skor yüklerini De Vries dışında Josh Mayo ve Sean Williams çekiyor.

İki takımda skor açısından sorun yaşamayan takımları.Savunmaları da pek iyi değil. Telekom’un oynadığı son 4 maçta da mevcut baremlerden üst bahisi kazandı. Konyaspor’unda son 4 maçında 3 kez üst bahsi kazandı.Mevcut 159.5 baremden üst ve handikap avantajı ile MS 2 tercihlerim var.

Tahmin: 159.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın