Türk Telekom – Galatasaray Maç Analizi! (01 Aralık)

giray-ozkanTBL’de 8. hafta Ankara’da sona eriyor.

Türk Telekom ligde istediğini henüz bulabilmiş değil. Takım 7 maçta sadece 2 kez kazandı ve Ertuğrul Erdoğan’dan boşalan baş antrenörlüğe dün itibarıyla daha önce bu kulüpte defalarca görev yapmış Ercüment Sunter’i getirdiler. Sunter ilk transferini ise geçen sezon Ted Kolej’den öğrencisi olan Kristaps Valters’i alarak yaptı. Ancak bu oyuncunun bugün oynanması beklenmiyor. Takımın skor yükünü Josh Carter,Ban Mc Auley ve barış Ermiş üstleniyor. Oynadıkları maçlarda en fazla dikkati çeken olay ise Hücum performanslarının düşük kalması oldu.

Galatasaray LH ise mali sıkıntılar yaşıyor. NBA’e gitme isteğinde olan Furkan Aldemir takımdan ayrıldı. Ayrıca Micov sakat. Rotasyon iyice daraldı ancak 38 yaşındaki Kerem Gönlüm, 35 yaşındaki Arroyo ve 31 yaşındaki Sinan Güler performansları ile oyuna ağırlık koyuyor. Takımın skor sorumluluğunu bu 3 isim dışında sakatlığı devam eden Micov ve şutu ile rakip uzunlara tehdit olan Erceg alıyor..

Galatasaray son maçlarda skor açısından sorun yaşamadı.Savunması ile dikkat çeken Anadolu Efes’e dahi 77 sayı atabilmişlerdi. Telekom’un antrenörü Ercüment Sunter ise geçen sezon Ted Kolej’de skor açısından sorun yaşamayan bir basketbol oynatmıştı. Telekom’da elinde bulunan kadro bu basketbolu oynamaya uygun. Skoru bol ve ilk devresi handikap içinde kalacak bir maç bekliyorum.

Tahmin: (TS:156.5) ÜST

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın