Türk Telekom – Fenerbahçe Maç Analizi! (9 Mart)

Ligden düşme tehlikesi içinde olan Türk Telekom sahasında (Euroleague’de oynadığı son maçta Barcelona’ya kaybeden) Fenerbahçe Ülker ile oynuyor. Türk Telekom ligin iyi ancak verimi düşük ekiplerinden. Ligde oynadıkları son maçlarda defans gayretleri üstün gözükse de 5 maçtır kazanamıyorlar. Dahası maç başına 64.4 sayıyla skor bulma sorunu da yaşıyorlar. Takımın skor yükünü Josh Shipp, Kerem Tunçeri, Luksa Andric üçlüsü çekiyor. Luka Bogdanovic‘te katkı sağlıyor. Sakatlıktan yeni dönen Vuk Radivojevic henüz ritmini yakalayabilmiş değil.

Fenerbahçe Ülker ligde genç oyuncularına daha çok şans vererek maçlarını oynuyor. Ekip olarak son lig mağlubiyetlerini 9 maç önce aldılar. O günden bu yana sürekli kazanıyorlar. Takımın skor yükünü Bojan Bogdanovic, Bo McCalebb, Blagota Sekulic ve Luka Zoric üstlenirken genç oyuncular Metecan, Melih ve tecrübeli Ömer takıma olumlu katkı veriyor.

İki takımda hücum sorunu olmayan ekipler. Özellikle Fenerbahçe’nin son Barcelona maçına bir tepkisi olmasını ve tempolu oynamasını, karşısındaki Telekom’un ise bu tempoya ayak uydurmasını bekliyorum. Geçen hafta Galatasaray önünde direnemeyen Telekom’un handikapta kalması bana zor gözüküyor. Bu nedenler ile tercihlerim MS 2 ve üst olacak.

Tahmin: MS 2 (-11.5h) ve 151.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın