Trento 2009 – Dinamo Sassari Maç Analizi! (18 Mayıs)

neca

Günün son karşılaşmasında Trento kendi sahasında Sassari’yi konuk edecek. Trento bu sezon yükseldiği Lega Basket’de harika işler yaptı ve 5. olarak play-off’a kaldılar. Takım kadrosuna ve özelliklerine baktığımızda iç sahada çok etkili olduklarını görüyoruz, özellikle taraftar baskısını yakından hissettiren yapıları var. Kadrolarında ki oyunculara baktığımızda bu ligi tanıyan ve tecrübeli oyunculara sahipler. Takımın sayı yükünü Tony Mithcell üstleniyor. NBA’de draft olamadıktan sonra Avrupa basketboluna yönelen Tony, bu sezon 22 sayı ortalama ile mücadele etti.

Sassari takımı ligi 4. bitirdi ve son haftalarda üst üste ağır mağlubiyetler almışlardı ancak son 2 karşılaşmalarını kazanarak biraz moral depoladılar. Sassari takımı yıllarca bir kolej takımı havasında göründü. Oldukça genç ve yetenekli isimlere sahipler ve bu isimlerin büyük çokluğu her birinin yetenekli olması bütün oyuncuların topu sevmesi anlamına geliyor. Bu da bütün oyuncuların top kullanma isteğini artıracağı nedeniyle koç takım içinde bir çözüm üreterek hücum da 7-8 saniyede top kullanmalarını istedi. Sassari takımı için önemli olan sayı atmak.

Sassari’nin bu deplasmandan bir sürpriz yapmasını bekliyorum aslında sürpriz değilde açılan oranlar bakımından sürpriz olarak gözüküyor diyebiliriz. Yine ilk yarıdan Sassari galibiyeti öneriyorum.

Tahmin: IY 2 (+1,5h)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın