Trabzonspor – TED Ankara Kolejliler Maç Analizi! (1 Mayıs)

unver-erturkTürkiye Basketbol Süper Ligi’nde son 3 haftaya girilirken düşme hattı ve Play-Off potasında kritik karşılaşmalar oynanıyor. Düşme hattını yakından ilgilendiren karşılaşmada Trabzonspor sahasında TED Ankara Kolejliler’i ağırlıyor. Trabzonspor ligde oynadığı son 4 karşılaşmada sadece 1 galibiyet alarak Play-Off potasından iyice uzaklaştı. Düşme tehlikeleri ve Play-Off ihtimalleri bulunmuyor. Son 3 hafta prestij karşılaşmaları oynayacaklar. Hafta içi erteleme maçında Fenerbahçe karşısında maça çok iyi başlasalar da yaptıkları top kayıpları yüzünden 18 fark ile mağlup oldular. Sezon ortasında transfer edilen ve takıma geldiklerinden bu yana sadece zarar veren Derwin Kitchen ve Courtney Fells takımdan gönderildi. Takımın sayı yükünü Hardy ve Kulig çekiyor.

TED Ankara geçtiğimiz hafta 21 fark ile önde olduğu Belediye karşılaşmasını kaybederek son 3 haftaya girilirken düşme tehlikesini iyice hissetmeye başladı. Ligde kalmak için 1 galibiyet yetecek olsa da liderlik yarışı yapan Efes ve Play-Off yarışında olan Antep ile oynayacak olmaları ve bir de üstüne dün Türk Telekom’un Konya’yı mağlup edip galibiyet farkını 1’e indirmesi onları daha fazla strese sokmuştur. İlk 5 oyuncularından iyi katkı alsalar da maç içinde çok kopukluk yaşıyorlar.

TED ligde kalmak için kazanmak zorunda. Trabzon hem futbolda hem basketbolda hayal kırıklığı bir sezon geçiriyor. Maçın seyircisiz olması onlar için bir avantaj olduğunu düşünüyorum. TED tempolu oyunla Trabzon’u geçmekte zorlanabilir. Savunma yaptıkları karşılaşmalarda ne kadar etkili olduklarını görmüştük. Öncelik ALT olmalı.

Tahmin: 159.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Büyükçekmece – Trabzonspor Maç Analizi! (22 Nisan)

Büyükçekmece ligin düşme hattına yakın ekiplerden biri. Geçe hafta sonunda Darüşşafaka’yı yenerek çok ektra bir …

Bir Cevap Yazın