Trabzonspor – Darüşşafaka Maç Analizi! (30 Ekim)

unver-erturkTrabzonspor Medical Park ligde henüz galibiyeti olmayan takımlar arasında yer alıyor. Çok kötü takım savunması yapıyorlar. Geçtiğimiz hafta 3.periyotta Karşıyaka’ya resmen teslim olarak maçı 3.çeyrekte kaybettiler. Son 2 karşılaşmada felaket bir dış atış yüzdesi ile hücum ettiler. Toplam 53 dış atış denedikleri bu iki karşılaşmada yalnızca 7 isabet bulabildiler. Stefan Moody’nin rakiplerden çok kendi takımı Trabzon için büyük tehlike olduğunu düşünüyorum. Şuursuzca hatalr yapıyor ve kontrolden çok kolay çıkıyor. Dwight Hardy hala istenilen görntüde değil. Kağıt üsütünde çok fazla silahı olan bir takım görüntüsünde olsalar da çok uyumsuz bir kadroya sahipler.

Darüşşafaka Doğuş hafta içi çok yoğun bir Eurolig fikstüründen çıktı. Önce Kazan deplasmanında kazanarak bir önceki hafta alınan Milano mağlubiyetini telafi etseler de ardından Anadolu Efes’i ağırladıkları karşılaşma da son periyoda 7 sayı fark ile önde girip tüm maç üstünlük krdukları maçı kaybederek tekrar büyük bir hayal kırıklığı yarattılar. Boyalı alanda özellikle ribaundlarda ciddi sıkıtı yaşıyorlar. Hafta içi oynanan iki Eurolig maçında toplam 29 hücum ribaundu verdiler. Wannamaker tam olarak kıpırdandı ve geçtiğimiz sezonki performansına yakın oynuyor. Bertans ve Moerman’da ciddi bir düşüş var. Wilbekin kritik anlarda sorumluluk almaktan kaçmıyor ve önceki senelere göre daha aklı başında oynuyor.

Trabzonspor savunma anlamında çok kötü bir ekip. Aslında hücumda da hiçbir şekilde organize olamadıklarını düşünürsek ligin hala takım olamamış en ciddi takımı. Dacka, Efes’ karşı kötü bir mağlubiyet alsa da bu maçı kazanacaktır. Fakat handikapın yüksek olması, Dacka’nın hafta içi 2 Eurolig maçı oynaması, Trabzon’un savunma yapamaması akıllara önce ÜST seçeneğini getiriyor.

Tahmin: 156.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Gaziantep – Sakarya Maç Analizi!

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun bitimine 5 hafta kala kümede kalma mücadelesi git gide …

Bir Cevap Yazın