Trabzonspor – Beşiktaş Maç Analizi! (7 Kasım)

unver-erturkTrabzonspor lige çok kötü bir başlangıç yaparak 4 karşılaşmadan da mağlubiyet alarak ayrıldı.Eurocup’ta ise Türkiye Süper Basketbol Ligi’nin aksine çok başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.Son karşılaşmalarında maçın büyük bölümünü geride oynadıkları Banvit karşısında harika bir son çeyrek oynayarak sahadan 96-88’lik skor ile galibiyetle ayrıldılar.Tarrence Kinsey’in iyi oynadığı maçları kazanıyorlar.Udoh fazla bireysel oyun tercih edip takıma zarar verebiliyor.Stipanovic geldiğinden buyana istikrarsız oynamaya devam ediyor.İstikrarlı oynayabilse Avrupa’nın kesinlikle en iyi uzunları arasında olabilecek bir oyuncu.Serbest atış çizgisinden takım olarak %75’in üstünde atıyorlar.

Beşiktaş’a gelicek olursak Dentmann’ın gidişinden sonra takımda değişen olumlu şeylerin sayısı oldukça fazla.Koç Yağızer Uluğ’un takımı olumlu yönde etkilediği Eurocup’ta alınan net galibiyetler ve ligde ki İstanbul Bld karşılaşmalarında net bir şekilde gözüktü.Top kaybı yüzdeleri çok büyük ölçüde düştü.Hücumda topu paylaşarak kullanıyorlar.Lampe çok formda.Takımda değişmeyen şeylerden birisi savunma problemi.Çok fazla sayı yiyorlar.Pota altında atletik bir uzun ve topa baskı yapan guard eksikleri çok net ortada.

Henüz savunma özelliğini değiştiremeyen BJK ve hücumda yüzdelerini arttıran Trabzonspor mücadelesinde Üst baremi aşarlar.

Tahmin ; Üst (157,5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın