Toronto Raptors – Sacramento Kings Maç Analizi! (7 Kasım)

nba-player-betsToronto geçen seneki gücünden bir tık eksik görünse de D.DeRozan’ın efsanevi performansıyla sezonu (4-1) ile açtılar. DeRozan bu efsane başlangıcı ona bir de rekor getirdi, Michael Jordan’ın 1986’daki 5 maç üstüste 30 veya daha fazla sayı atarak sezona başlama rekoruna ulaşan tarihteki ilk oyuncu oldu fakat MJ bunu toplamda 6 maç üstüste yaptığı için DeRozan’ın önünde bunu geliştirebilmek adına bir maçı sonrasında rekora tek başına sahip olmak içinde bir maçı daha var.

Rakip Kings ise bunun için uygun rakip, hala büyük zaafları var hücumda D.Cousins’ın eline bakıyorlar, R.Gay destek vermeye çalışıyor fakat bu maç sakatlığı nedeniyle oynayamayacak, zaten de birkaç senedir eski patlayıcı gücünde olmadığı aşikar. Sacramento geçen sene 7 maçlık sezon açılışında (1-6) başlangıcı yapmıştı fakat maç başına 105 sayı atıyorlardı. Bu sene (2-5) olarak sezonu açtılar fakat maç başına attıkları sayı 98.4. Bu skor düşüşünde en büyük etken Rondo’nun takımdan ayrılması. Bu gibi handikapların yanında ayrıca genelde sürekli içeriye penetre eden oyunculara sahip (Lowry ve DeRozan) Toronto’nun sık sık faul problemine girebilen D.Cousins’ı bu şekilde etkisiz hale getirebileceğini düşünmekteyim ki buna ek olarak zaten içeride agresif Valenciunas ile mücaladeye girecek olan Cousins’in faul problemi yaşaması çok olası. Onun faul problemi yaşaması otomatikman skoru etkilecektir. Tüm bu bilgilerin ışığında bugün maçı Toronto’nun ilk yarıdan kopararak kazanacağını düşünmekteyim.

Tahmin:  1/1 (-5.5/-10.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın