Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (23 Mayıs)

Tahmin-NBAToronto ilk 2 maçta sahanın iki bölümününde sıkıntı çekti ve nitekim 2 maçı da kaybetti. Evlerindeki ilk maçta ise 99-84 ile gülen taraf oldular ve umutların yeşermesini sağladılar. Ayrıca Cavs maçı kazansaydı Play Off tarihinde ilk 11 maçı kazanarak Lakers’ın 2 defa tekrarladığı bu başarıya ortak olacaktı.

Lowry bu maçta kendisi gibi oynadı. Corry Joseph’tan da iyi katkı aldılar. Durum böyle olunca hücumda işler yolunda gitti. Valanciunas’ın yokluğunda pota altında zorluk çekiyorlardı. Cavs uzunlarının hakimiyeti söz konusuydu ilk 2 maçta. Ve ona çok güvenerek yine benzer bir sonuç bekliyordum ancak Bismack Biyombo harika bir maç çıkardı. Cavs için maden olan bu bölgeyi adeta zindana çevirdi. Aldığı 26 ribaunt ile 1984’ten bu yana bir play off maçında en çok ribaunt alan oyuncu rekoruna ortak oldu. (Diğer iki isim Dwight Howard ve Hakeem Olajuwon) Ayrıca 25 ribaunt ile kendisine ait olan kulüp tarihinde bir maçta en çok ribaunt alan oyuncu olma ünvanını geliştirdi. Cleveland’lı oyuncular boyalı alanda aradığını bulamayınca dış şutlara yöneldiler. İlk 2 maçta toplam 41 üçlük denemişlerdi. Son maçta ilk iki maçın toplamı kadar üçlük denediler. Sadece 14’ünde isabet bulunca da yenilgi kaçınılmaz oldu. LeBron, 1263 asistle play off tarihinde en çok asist yapan 3.oyuncu olan Jason Kidd’i geçmeyi başardı. Kyrie Irving kariyerinin kötü gecelerinden birini geçirdi (19’da 3). Kevin Love da etkisizdi.

LeBron dışındaki tüm parçaların etkisiz kaldığı bir Cleveland’a bir daha rastlamayız. Seriyi 5.maçta bitirip NBA Finali’ne daha dinlenmiş çıkabilmek için elinden geleni yapacaklardır. Onun için de bu maçı almaları gerekiyor. Ayrıca Biyombo’nun da iki maç üst üste efsane oynamasını beklemek yanlış olur. Yine boyalı alanı domine eden bir Cavs görebiliriz. Diğer taraftan Toronto normal sezonda evinde 105 sayı ortalaması yakalamıştı. Onların da ilk 2 maçtaki kadar verimsiz olmayacaklarını düşünüyor ve 197,5 limitinin aşılmasını bekliyorum.

Tahmin : Üst (197.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın