Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (22 Mayıs)

Tahmin-NBACleveland, son maçı 108-89 kazanarak seride 2-0 öne geçti. Açıkçası onlar hakkında değerlendirilecek çok bir durum söz konusu değil. İşler yolunda gidiyor. Tüm oyuncuları sağlıklı durumda vs. Gelelim Toronto cephesine. Dwane Casey, maça Patterson’ın yerine Scola’yı tercih ederek başladı. Valanciunas’ın yokluğunda içeride biraz daha sert kalmaya çalıştı ama işe yaramadı. Bıçaklanmış adamı yara bandıyla tedavi etmeye çalışmak gibi bir şey oldu.

Elinde de açıkçası çok fazla silahı yok. Cavs’e oranla çok kısalar, fizik dezavantajları var. LeBron, Thompson vs. fazlasıyla yararlanmaya devam ettiler o alandan. Bu maçta da LeBron’u savunamadılar. Sık sık faule başvurdular. O da çizgiden kötü attı gerçi (17’de 9). Lowry ilk maçta olduğu gibi yine kötüydü. Şutları girmeyince sorumluluk almaktan kaçtı. Maç devam ederken herhangi bir sakatlık yaşamamasına rağmen soyunma odasına gidip geldi vs. Normal sezonda çok iyi, play-off’larda berbat. 3 yıldır çizgisini bir kaç maç dışında bozmadı.

Toronto’da Lowry dışında tüm parçalar iyiydi ancak eldeki malzeme de bu. Cavs, yine 2. periyotta oyunu kopardı. Sonra da tempoyu düşürerek yedek ağırlıklı 5’le rahat bir galibiyet aldılar. Ve öyle maçlar oluyor ki sanki Toronto 110 atsa Cavs 120 atacak gibi. Valanciunas’ın 3. maçta da yer alma ihtimali düşük. Cavs’in maçı farklı kazanmasını bekliyorum.

Tahmin: MS 2 (-5.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın